پرتو بلاگ
بعد از نیم قرن؛

علت واقعی كاهش شنوایی در سالمندان مشخص شد

علت واقعی كاهش شنوایی در سالمندان مشخص شد

بررسی پژوهشگران سرانجام پس از نیم قرن علت دقیق كاهش شنوایی افراد سالمند را مشخص كرد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، کشف این مساله پس از نیم قرن زمینه را برای یافتن روش هایی مؤثر بمنظور افزایش مجدد شنوایی در سالمندان شامل زن و مرد ممکن می کند.
تا قبل از این تصور می شد علت کاهش شنوایی افراد سالمند از بین رفتن و تضعیف توان فعالیت حلقه های گوناگون مویرگی و رگ های خونی کوچکی است که در بخش حلزونی گوش وجود دارند و به stria vascularis مشهور هستند. اما حالا مشخص شده تضعیف این مویرگ ها منجر به کاهش توان شنوایی نمی گردد.
تحقیق در مورد شرایط گوش داخلی و تأثیر لطمه دیدن سلول های سنسور آن بر کاهش شنوایی با کالبدشکافی برخی از افراد کهنسال پس از مرگ صورت گرفته است. این تحقیق گسترده بر روی شرایط گوش داخلی ۱۲۰ نفر ثابت کرده که بین تخریب این سلول ها و از بین رفتن قدرت شنوایی رابطه قطعی وجود دارد.
از بین رفتن سلول های مورد اشاره در حلزون گوش به تخریب توان شنوایی منجر می شود و پس با بازسازی آنها می توان شنوایی افراد کهنسال را بازگرداند. البته یافتن یک روش درمانی قطعی دراین زمینه هنوز نیازمند بررسی هایی گسترده تر است.

1399/05/02
23:11:07
5.0 / 5
1506
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشگر , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog