پرتو بلاگ
تا سال ۲۰۳۰؛

هوندا برای تولید خودروی برقی ۶۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری می نماید

هوندا برای تولید خودروی برقی ۶۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری می نماید

به گزارش پرتوبلاگ شرکت هوندا موتور ژاپن روز سه شنبه اعلام نمود می خواهد در دهه آینده ۶۴ میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه در زمینه تولید خودرو های برقی هزینه کند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از رویترز، هوندا هدف بلندپروازانه ای برای عرضه ۳۰ مدل خودروی الکتریکی جدید در سرتاسر جهان تا سال ۲۰۳۰ در نظر گرفته و می خواهد آنرا عملیاتی کند.
اهداف این شرکت همینطور شامل تولید حدود ۲ میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در سال تا سال ۲۰۳۰ است. این استراتژی نشان دهنده عزم جدی هوندا برای دستیابی به جایگاه خود در بازار رو به رشد سریع وسایل نقلیه الکتریکی است، جایی که شرکت تسلا در آن پیشتاز است و خودروسازان ژاپنی با خطر عقب افتادن از رقبای آمریکایی و اروپایی قرار دارند.
هوندا و دیگر خودروسازان ژاپنی مدت هاست تاکید دارند حتی اگر وارد حوزه تولید خودرو های برقی شوند، از فناوری هیبریدی دست نمی کشند. طرفداران خودرو های هیبریدی به بازارهای زیادی اشاره می کنند - بخصوص بعضی از بازارهای نوظهور - که زیرساخت های پشتیبانی از خودرو های برقی باتری دار در آنها برای مدت طولانی در دسترس خواهد بود.
بخش عمده ای از سرمایه گذاری ۸ تریلیون ینی (۶۴ میلیارد دلاری) در زمینه ارتقای برق رسانی و ابداع فناوری های نرم افزاری خواهد بود. از این رقم حدود ۴۳ میلیارد ین برای تولید انواع باتری های جدید تا بهار سال ۲۰۲۴ هزینه می شود.


منبع:

1401/01/23
21:50:01
5.0 / 5
566
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog