پرتو بلاگ
برای كنترل باروری زنبورها ؛

دستگاه تلقیح ملکه زنبورعسل ایران ساخت شد

دستگاه تلقیح ملکه زنبورعسل ایران ساخت شد

پرتوبلاگ: پژوهشگران کشور موفق به ساخت دستگاه تلقیح مصنوعی شدند که می تواند باروری زنبورها را کنترل کند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی عطائیان عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان با اشاره به این که دستگاه تلقیح ملکه زنبورعسل می تواند بر خیلی از تولیدات طبیعی اثرات مثبت داشته باشد، اظهار داشت: این دستگاه یکی از تازه ترین و بهترین دستگاه هایی است که امکان اسپرم گیری و تلقیح ساده با سرعت بالا را فراهم می آورد.
وی با اعلان اینکه دستگاه تلقیح ملکه زنبورعسل علاوه بر اتین که کیفیت عسل تولید شده را ارتقا می دهد، باروری را نیز می تواند کنترل کند، اظهار داشت: دستگاه تلقیح ملکه زنبورعسل ایرانی حدود ۱۰۰ میلیون تومان ارزان تر از نمونه خارجی است.
به گفته مدیر شرکت، دستگاه تلقیح ملکه زنبورعسل علاوه بر اینکه تولید عسل کشور را ارتقا می دهد، گرده افشانی را نیز نظم می بخشد و بر دام نیز اثر مثبت می گذارد.
عطائیان اشاره کرد: با این وجود در داخل کشور ۷۵ هزار زنبوردار از دستگاه تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل استفاده می نمایند که مشاغل زیادی را بصورت مستقیم و غیرمستقیم به وجود آورده است.


منبع:

1401/01/28
22:35:06
5.0 / 5
533
تگهای خبر: فناوری , كیفیت , محقق
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog