پرتو بلاگ

حوزه بذر و نهال با ایده های نوآورانه توسعه می یابد

حوزه بذر و نهال با ایده های نوآورانه توسعه می یابد

به گزارش پرتوبلاگ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوان حوزه بذر و نهال را برای توسعه ایده های نوآورانه در این عرصه منتشر نمود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه پایدار کشاورزی بعنوان یکی از ضروریات و ملاحظات توسعه سرزمینی به شمار می آید و در تداوم حیات انسانی، کشاورزی و تولیدات آن نقش بنیادی و راهبردی دارد.
بنابراین تقویت زیرساخت هایی که بتواند به توسعه کشاورزی پایدار در کشور کمک نماید، ضرورتی انکارناپذیر است. یکی از این مقولات که نقشی مهم در تحقق این امر دارد؛ تأمین داخلی بذر و نهال است که به شکلی بعنوان مواد اولیه و پایه ای در توسعه کشاورزی محسوب می شوند.
با رشد فزاینده جمعیت و بیشتر شدن نیازهای غذایی، جوامع به دنبال بومی سازی و تأمین داخلی محصولات اولیه کشاورزی و تولیدات آن هستند.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای تحقق کشاورزی پایدار مبادرت به انتشار «فراخوان پشتیبانی از طرح های زیست فناورانه در حوزه بذر و نهال» کرده است تا با این کار گامی بزرگ در جهت تقویت تولید داخلی این مواد بردارد.
«تولید بذور هیبریدی (از جمله دانه های روغنی، چغندر قند، سبزی و صیفی، برنج و..)»، «‎توسعه روش های نوین فرآوری بذر (پرایمینگ، بیوپرایمینگ و انواع روش های پوشش دهی)»، «‎تولید هسته های اولیه عاری از ویروس ارقام بومی و تولید متابولیت های با ارزش گیاهی» همچون اولویت های تعیین شده در این فراخوان است.

1401/02/13
12:14:49
5.0 / 5
508
تگهای خبر: فناوری , محصولات
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog