پرتو بلاگ

طرح رتبه بندی ایمنی سنگاپور برای سایت های تجارت الکترونیک

طرح رتبه بندی ایمنی سنگاپور برای سایت های تجارت الکترونیک

پرتوبلاگ: سنگاپور یک طرح رتبه بندی اجرائی کرده تا بازارهای تجارت الکترونیک را برمبنای اقدامات ضد کلاهبرداری آنها ارزیابی کند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از زد دی نت، دستورالعمل های فنی این طرح برای تراکنش های آنلاین نیز برای محافظت در مقابل کلاهبرداری تنظیم و بروزرسانی شده است.
طرح مذکور رتبه بندی ایمنی تراکنش های بازار تجارت الکترونیک (TSR) نام دارد و با هدف ارزیابی میزان اجرائی بودن اقدامات ضد کلاهبرداری این پلت فرم ها ابداع شده است و در قالب آن مواردی همچون اعتبار کاربر، ایمنی تراکنش و در دسترس بودن مسیرهای جبران ضرر برای مصرف کنندگان تضمین می شود.
به عنوان مثال، بازارهای تجارت الکترونیک بر این اساس ارزیابی می شوند که آیا اقداماتی برای تأیید هویت فروشندگان انجام داده اند و بطور مستمر بر رفتار متقلبانه برخی فروشندگان نظارت می کنند یا خیر. پلت فرم ها همین طور برمبنای استفاده از ابزارهای پرداخت امن برای تراکنش ها و همین طور در دسترس بودن مکانیسم های گزارش اختلاف و حل وفصل رتبه بندی می شوند.
وزارت کشور و شورای استاندارد سنگاپور در اطلاعیه ای مشترک در روز شنبه اعلام نمودند این اطلاعات برای هشدار به کاربران در مورد ایمنی تراکنش در زمان استفاده از سایت های آنلاین تجارت الکترونیک قابل استفاده می باشد. این رتبه بندی ها «بازارهای عمده تجارت الکترونیک» را پوشش می دهند که معاملات بین چندین فروشنده و خریدار را با دسترسی محلی «قابل توجه» یا تعداد قابل توجهی از کلاهبرداری های تجارت الکترونیک گزارش شده تسهیل می کنند. پایین ترین امتیاز با یک تیک است، در صورتیکه وجود چهار تیک نشانگر حداکثر اعتمادپذیری است.


منبع:

1401/02/26
19:30:20
5.0 / 5
549
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog