پرتو بلاگ
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

از توسعه آموزشی دانشگاه های خصوصی حمایت می نماییم

از توسعه آموزشی دانشگاه های خصوصی حمایت می نماییم

به گزارش پرتوبلاگ معاون آموزشی وزارت بهداشت با تکیه بر حمایت این وزارت خانه از توسعه آموزشی دانشگاه های خصوصی، اظهار داشت: باید شرایطی را فراهم نماییم دانشجو در جایی تحصیل کند که بسیاری از فضای ارائه ی خدمت و محل سکونت خود دور نباشد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد در نشست با استاندار هرمزگان و نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در جهت ایجاد عدالت آموزشی در میان دانشجویان استان هرمزگان و همینطور بومی گزینی در این مناطق، در شهرستان های میناب و بندرلنگه، ۴ رشته شامل پرستاری، مامایی، بهداشت و فوریت های پزشکی راه اندازی خواهد شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار نمود: اعطای مجوز دانشکده و رشته های علوم پزشکی بر مبنای نقشه های گسترش و سند متوازن آموزشی وزارت بهداشت می باشد. یکی از معیار ها هم جمعیت است. بهترین و آسان ترین راه دسترسی به خدمات بومی گزینی است چون که استفاده از نیروهای غیر بومی و خارج از استان محل سکونت، میزان ماندگاری نیروها را به حداقل می رساند.
وی با اشاره به اینکه بعضی از شهرها از نظر آموزشی محروم واقع شده اند و به دنبال رفع محرومیت آنها هستیم، اظهار داشت: یکی از طریق های رفع محرومیت، توسعه آموزش و فضاهای آموزشی در این شهرها است که البته بومی گزینی می تواند خیلی از مشکلات را حل کند. باید شرایطی را فراهم نماییم دانشجو در جایی تحصیل کند که بسیاری از فضای ارائه ی خدمت و محل سکونت خود دور نباشد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تکیه بر بین المللی سازی آموزش در هرمزگان با عنایت به ظرفیت بالقوه این استان اظهار داشت: هرمزگان پتانسیل بسیار خوبی در بحث بین المللی سازی دانشکده ها دارد؛ نباید فقط به دانشگاه های دولتی اکتفا نماییم و برای توسعه آموزشی از دانشگاه های خصوصی هم حمایت نماییم.
وی بیان نمود: امروز روی جزیره قشم بعنوان یک قطب بین المللی در حوزه آموزش حساب باز کرده ایم چون که ظرفیتی از قبل برای این امر فراهم بوده و الان میتوان از آن بهره برد.
به گزارش وبدا، معاون آموزشی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: راه اندازی دانشکده های قطب بر مبنای رشته های مورد نیاز منطقه، باعث محرومیت زدایی در شرق و غرب استان خواهد شد. بنابراین با آموزش همه چیز توسعه پیدا خواهد نمود.
منبع:

1401/03/24
09:33:08
5.0 / 5
514
تگهای خبر: پزشكی , خدمات , دانشگاه , فضا
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog