پرتو بلاگ
بیل گیتس:

موفقیت واكسن كرونا مستلزم تزریق چند دوز است

موفقیت واكسن كرونا مستلزم تزریق چند دوز است

پرتوبلاگ: بیل گیتس مؤسس مایكروسافت كه كوشش های گسترده ای را برای تولید واكسن كرونا آغاز نموده می گوید مصونیت در مقابل این ویروس با یك دفعه تزریق واكسن ممكن نیست.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از سی بی اس نیوز، وی در مصاحبه ای با این شبکه تلویزیونی گفته است: هیچیک از واکسن هایی که در نقاط مختلف جهان تا به امروز تولید شده اند تنها با یک دوز تزریق مؤثر نخواهند بود و باید از هر یک از آنها چند دوز و در مراحل مختلفی به انسان ها تزریق شود تا شاهد تأثیرگذاری آنها باشیم.
گیتس افزوده: البته این شرایطی است که در آغاز استفاده از واکسن کرونا با آن مواجه خواهیم بود. بنیاد بیل و ملیندا گیتس بودجه ای ۲۵۰ میلیون دلاری را به تولید واکسن کرونا اختصاص داده و دراین زمینه در نقاط مختلف جهان سرمایه گزاری نموده که پیش بینی می شود میلیاردها دلار درآمد برای بیل گیتس به همراه آورد.
بیل گیتس همین طور به صراحت از تصمیم دونالد ترامپ برای توقف پرداخت بودجه به سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرده است.
وی در این مصاحبه تصریح کرده: تولید واکسن موفق برای مقابله با ویروس کرونا مستلزم تلاش و همکاری جهانی است. اگر قرار باشد این واکسن جلوی انتقال ویروس کرونا را بگیرد باید ۷۰ تا ۸۰ درصد از مردم جهان آنرا تزریق کنند. بدین سبب میلیاردها نفر در جهان باید به این واکسن دسترسی یابند.
وی اضافه کرد: برای کسب اطمینان از ایمنی این واکسن از نزدیک با سازمان غذا و داروی آمریکا همکاری می نماییم. قبل از این هم برخی شرکت های سازنده واکسن هشدار داده بودند که با مصرف یک دوز از تولیداتشان در مقابل ویروس کرونا ایمنی حاصل نمی گردد و برای این کار باید در فواصل یک ماهه تزریق واکسن مذکور صورت بگیرد.


منبع:

1399/05/07
22:19:56
5.0 / 5
1417
تگهای خبر: جهان , سازمان , مایكروسافت
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog