پرتو بلاگ

وزارت راه هک شدن و حذف اطلاعات سامانه اسکان را تکذیب نمود

وزارت راه هک شدن و حذف اطلاعات سامانه اسکان را تکذیب نمود

پرتوبلاگ: وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه ای اخبار برخی رسانه ها درباب هک شدن سامانه اسکان و املاک در سال 1401 را رسما تکذیب نمود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از مهر، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تکذیب اخبار برخی رسانه ها درباب هک شدن سامانه اسکان و املاک در سال ۱۴۰۱، از ثبت اطلاعات اقامت بیش از ۷۳ میلیون ایرانی و بیش از ۱۱ میلیون واحد مسکونی در این سامانه آگاهی داد و درخواست نمود هم وطنان اطلاعات مربوط به خودرا در سامانه مشاهده، بروزرسانی و یا تکمیل کنند.
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در این اطلاعیه توضیح داد: پیرو انتشار اخباری در خصوص هک شدن سامانه ملی املاک و اسکان کشور در بعضی رسانه های رسمی در ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱، بدین وسیله موضوع هک شدن سامانه مذکور تکذیب می شود.
در اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی آمده است: سامانه ملی املاک و اسکان کشور درحال فعالیت بوده و هیچ نوع مشکلی در ورود و ثبت اطلاعات توسط ساکنان و مالکان املاک مسکونی در سامانه وجود ندارد.
معاونت مسکن و ساختمان اعلام نمود: با کوشش های انجام شده توسط وزارت راه و شهرسازی و با بهره گیری از همکاری سایر دستگاه های اجرائی، هم اکنون سامانه ملی املاک و اسکان کشور اطلاعات اقامت بیش از ۷۳ میلیون ایرانی و مالکیت بیش از ۱۱ میلیون کد پستی مسکونی را با رعایت کلیه جوانب امنیتی نگهداری می کند.
اطلاعات مذکور برمبنای بند ۷ تبصره ۸ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم و بخشنامه معاون اول رییس جمهور در چهارم تیرماه ۱۴۰۱ مبنای ارائه خدمات دولت قرار می گیرد.
ضروری است کلیه هم وطنانی که تا حالا در سامانه ( https: //amlak.mrud.ir/) نسبت به ثبت اطلاعات مالکیت و سکونت خود اقدام نکرده اند، در اسرع وقت با مراجعه به سامانه نسبت به مشاهده و بروزرسانی یا تکمیل اطلاعات مذکور اقدام نمایند.


منبع:

1401/04/17
20:05:30
5.0 / 5
397
تگهای خبر: اطلاعات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog