پرتو بلاگ
ستاری خبر داد؛

توسعه ارتباطات دانشگاهی و شرکتهای دانش بنیان ایرانی و ازبکستانی

توسعه ارتباطات دانشگاهی و شرکتهای دانش بنیان ایرانی و ازبکستانی

پرتوبلاگ: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از توسعه ارتباطات دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان ایرانی و ازبکستانی آگاهی داد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست علم و فناوری ایران و ازبکستان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر توسعه نوآوری ازبکستان برگزار گردید.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در این جلسه، گزارشی از روند رو به توسعه علم و فناوری ایران ارائه نمود.
ستاری ضمن اشاره به این که بازار ازبکستان زمین خوبی برای توسعه محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی است، بیان نمود: این بازار بکر می تواند فرصت خوبی برای شرکتهای دانش بنیان ایرانی باشد تا محصولات ایران ساخت خویش را در این بازار توسعه دهند.
معاون علمی و فناوری افزود: ایران و ازبکستان ظرفیت های خوبی برای همکاریهای مشترک دارند که فکر می کنم این کار با سرمایه گذاری بخش خصوصی میتوان توسعه فناوری را محقق کند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: در ازبکستان هم با پیگیری این هدف می توانیم توسعه فناوری های ایرانی در کشور عضو ازبکستان داشته باشیم. با شناخت مناسب از بازار ازبکستان و قانون های موجود می توانیم زیست بوم شرکتهای دانش بنیان ایرانی را در این کشور توسعه دهیم.
ستاری همینطور ابراز کرد: جلسات روز گذشته با «میرزایف» رئیس جمهور ازبکستان، معاون نخست وزیر و وزرای ازبکستانی نتایج خوبی به دنبال داشته است و می تواند ارتباطات دانشگاهی و شرکتهای دانش بنیان وخلاق با شرکت ها و دانشگاه های متناظر در ازبکستان را توسعه دهد.
وی اضافه کرد: شرکتهای دانش بنیان وخلاق بازار ازبکستان را بعنوان یک بازار بکر و دست نخورده در نظر بگیرند که می تواند در این بازار دستاوردهای زیادی داشته باشند.


منبع:

1401/04/29
21:23:23
5.0 / 5
460
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog