پرتو بلاگ

شروع ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون کنکور از ۱۸ مرداد

شروع ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون کنکور از ۱۸ مرداد

پرتوبلاگ: بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام داوطلبان رشته هایی که پذیرش آنها در آزمون سراسری مهرماه سال 1401 فقط برمبنای سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می گیرد، بوسیله درگاه اطلاع رسانی این سازمان از روز سه­ شنبه 18 مرداد شروع و در روز یکشنبه 23 مردادماه اختتام می پذیرد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کدرشته محل های مربوط به پذیرش در رشته های بدون آزمون همزمان با شروع ثبت نام در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.
متقاضیان می توانند برمبنای ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو فقط برمبنای سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در ایام ثبت نام به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۵۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام نمایند.
سارمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود: متقاضیانی که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و غایب جلسه آزمون بوده اند نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته های که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است ندارند.
این متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ و مراجعه به لینک مربوط به انتخاب رشته آزمون مذکور، نسبت به انتخاب حداکثر تعداد ۱۵۰ کدرشته محل از رشته های پذیرش باسوابق تحصیلی در هر گروه آزمایشی که تمایل دارند، اقدام و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.
لازم به تاکید است چنانچه متقاضی در مرحله انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته نماید و مجدداً در پذیرش رشته های فقط با سوابق تحصیلی(بدون آزمون) هم ثبت نام و انتخاب رشته نماید، فرم ثبت نام و انتخاب رشته مرحله بدون آزمون وی باطل خواهد شد.
تکالیف ، مدارک لازم ثبت نام اینترنتی
متقاضی شرکت در پذیرش دانشجو فقط برمبنای سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) باید یکایک اقدامات زیر را بموقع و در مهلت مقرر انجام دهد:
۱- مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور.
۲- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و مطالعه آن.
۳- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب برمبنای توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.
۴- ثبت نام وانتخاب رشته بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان در زمان مقرر (۱۴۰۱/۰۵/۱۸ لغایت ۱۴۰۱/۰۵/۲۳).
تذکرات لازم:
۱- گرفتن دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۶/۳۱، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا گرفتن مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۶/۳۱ و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای متقاضیان الزامی است.
۲- دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.
۳- نظر به این که گزینش دانشجو در این مرحله برمبنای سوابق تحصیل (معدل کتبی دیپلم)، صورت خواهد گرفت؛ پس متقاضیان (دیپلمه های نظام آموزشی ۳-۳-۶، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و همین طور دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند) بایستی معدل کل و یا معدل کتبی خودرا به طور صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند. متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می گردد.
متقاضیان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، بایستی معدل کل دیپلم متوسطه خودرا عیناً در بند ۱۶ تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج نمایند.
بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، هرگونه تغییری بوسیله نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش )، درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم بوسیله رسانه های گروهی اعلام خواهد شد.
منبع:

1401/05/14
13:46:36
5.0 / 5
397
تگهای خبر: اینترنت , دانشگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog