پرتو بلاگ

تولید باتری مایع غیرقابل اشتعال با سرعت شارژ بالا

تولید باتری مایع غیرقابل اشتعال با سرعت شارژ بالا

پرتوبلاگ: یک شرکت تجاری در ایلینویز آمریکا از تجاری سازی نوعی باتری مایع غیرقابل اشتعال با سرعت شارژ بالا آگاهی داده که نسبت به باتری های لیتیومی 23 درصد بیشتر انرژی ذخیره می کند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، هزینه ساخت و تولید این باتری مایع نصف باتری های لیتیومی است. این سوخت الکتریکی قابل شارژ موسوم به «نانوالکتروسوخت های» شرکت این فلویت که در انواع وسایل نقلیه و هواپیماها قابل استفاده می باشد، جایگزینی برای باتری های لیتیومی فعلی است که معایب آنها را نداشته و دارای مزایای مختلفی نیز هست.
این باتری ها به طور معمول دارای دو نوع مایع شیمیایی هستند که بر روی دو طرف یک غشای تبادل یونی پمپاژ می شوند تا جریان الکتریکی ایجاد کنند. چگالی انرژی این باتری ها تابحال کم بوده، برای اینکه مقدار زیادی از مواد باتری پیش از ته نشین شدن در مخزن در مایعات حل و بی اثر می شوند.
برای حل این مشکل از نانوذرات جامد بی نهایت ریز متشکل از اکسید فلز فعال معلق و نه حل شده در مایعات استفاده شده و حرکت تصادفی این ذرات برای جلوگیری از ته نشین شدن آنها در کف مخزن باتری کافی است. در نتیجه چگالی انرژی این باتری ها و توان ذخیره سازی نیروی آنها افزایش می یابد.
در این باتری مایعات آنولیت و کاتولیت در دو طرف غشای تبادل یونی از کنار یکدیگر عبور می کنند تا جریان برق تولید شود. این سیستم به چهار مخزن برای سوخت های مصرف شده و مصرف نشده نیاز دارد و زمانی که برق به سیستم برگشت داده می شود بصورت معکوس کار می کند.
این باتری ها غیرقابل اشتعال و غیر قابل انفجار هستند و اگر روی آتش ریخته شوند، آنرا خاموش می کنند. این باتری ها در دمای بین -۴۰ تا ۸۰ درجه سانتیگراد بدون مشکل کار می کنند. در تولید این باتری ها از لیتیوم، فلزات سنگین یا مواد معدنی کمیاب زمین استفاده نشده که هزینه تولید آنها را بسیار کم می کند. ظرفیت شارژ این باتری ها هم ۲۳ درصد بیش از باتری های لیتیومی است.


منبع:

1401/05/19
22:43:36
5.0 / 5
501
تگهای خبر: باتری , سیستم , نانو , هزینه
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog