پرتو بلاگ
رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

باید محتوای کتب درسی اصلاح و دانشگاه فرهنگیان تقویت شود

باید محتوای کتب درسی اصلاح و دانشگاه فرهنگیان تقویت شود

به گزارش پرتوبلاگ، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه مبلغ علی الحساب رتبه بندی برای معلمان واریز شده است و خستگی یک و نیم ساله از تنمان بیرون رفت اظهار داشت: 8500 میلیارد تومان صرف پرداخت علی الحساب شد. شاهد اجرائی شدن رتبه بندی معلمان هستیم که طلیعه ای نو در آموزش و پرورش است.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، علیرضا منادی سفیدان در سومین روز از سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران درحال برگزاری است با اشاره به اینکه مبلغ علی الحساب رتبه بندی برای معلمان واریز شده است و خستگی یک و نیم ساله از تنمان بیرون رفت اظهار داشت: ۸۵۰۰ میلیارد تومان صرف پرداخت علی الحساب شد. شاهد اجرایی شدن رتبه بندی معلمان هستیم که طلیعه ای نو در آموزش و پرورش است.
وی ضمن اشاره به برخی مقاومت ها در راه تصویب قانون رتبه بندی اظهار داشت: با این قانون جایگاه معلم تعریف شد و وی در بستر سالم رقابتی قرار گرفت. کمیسیون آموزش مجلس یازدهم با مطالعه دقیق در راه رفع گره های آموزش و پرورش حرکت می کند.
منادی اضافه کرد: بازگرداندن تربیت صفر تا شش ساله ها به نظام آموزش و پرورش و انتزاع آن از سازمان بهزیستی، تغییر لایحه ضعیف دولت وقت در زمینه رتبه بندی و رساندن رتبه بندی به سرمنزل مقصود علیرغم برخوردهای ناصواب را همچون تلاشهای صورت گرفته در زمینه ارتقای نظام تعلیم و تربیت دانست.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که نظام تعلیم و تربیت و آموزش عالی را باید یکپارچه ببینیم اظهار داشت: آغاز زنجیره تأمین آموزش، سنین صفر تا شش سالگی است که سازمان ملی تعلیم و تربیت در همین راستا شکل گرفت. صفر تا شش ساله ها بسیار مهم تر از دبیرستانی ها هستند و این دوره باید به صورت ویژه مورد توجه باشد و بودجه خوبی بگیرد.
وی افزود: امروز عنصر رقابت را با رتبه بندی معلمان وارد آموزش و پرورش کردیم، قبلا این رقابت وجود نداشت، اما از این پس معلمان برای کسب رتبه های بالاتر باید تلاش کنند. معلم از تمام حقوق و مزایای فصل دهم برخوردار می باشد. جمع فوق العاده شغل و شاغل بین ۴۵ تا ۹۰ درصد افزایش بر حسب رتبه ها افزایش خواهد داشت.
منادی با اشاره به اینکه دانشمندان امروز، شاگرد معلمان هستند اظهار داشت: زنجیره تأمین آموزش حائز اهمیت می باشد و باید نقش خانواده ها را در این زنجیره ببینیم.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آموزش و پرورش از بحث مهارت آموزی عقب است قرار بود سهم ورود دانش آموزان به رشته های فنی به ۵۰ درصد برسد که حالا ۳۶ درصد است. وزارت علوم هم همینطور. برای وزارت علوم برنامه داریم، مربیان فنی وحرفه ای باید رتبه بندی شوند.
وی تصریح کرد که باید زنجیره تأمین آموزش یکپارچه دیده شود. باید محتوای کتب درسی اصلاح و دانشگاه فرهنگیان تقویت شود.
منبع:

1401/06/01
10:28:54
5.0 / 5
456
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog