پرتو بلاگ

زمان و نشانی محل مصاحبه، معاینه و گزینش رشته های خاص کنکور 1401

زمان و نشانی محل مصاحبه، معاینه و گزینش رشته های خاص کنکور 1401

به گزارش پرتوبلاگ، با بیان اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال ۱۴۰۱، سازمان سنجش آموزش کشور زمان و آدرس محل مصاحبه، معاینه و گزینش این رشته ها را اعلام نمود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود بدینوسیله به اطلاع متقاضیان رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شامل: دانشگاههای شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، علوم پزشکی بقیه الله (عج)، علوم پز شکی ارتش، رشته دکتری پیو سته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبائی، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، غیر انتفاعی امام رضا(ع) مشهد، یزد، علوم انتظامی امین، دانشکده آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم، رشته های تحصیلی کاردانی و کارشناسی فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی و رشته های کاردانی پذیرش صرفاً برپایه سوابق تحصیلی دانشگاههای علوم پزشکی و کدرشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی که در زمان انتخاب رشته های تحصیلی، یک و یا چندکدرشته از دانشگاه های مذکور را در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود انتخاب کرده اند، می رساند که لیست اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته های تحصیلی از بین متقاضیانی که کدرشته محل های موسسات مذکور را انتخاب کرده و حدنصاب چند برابر ظرفیت لازم را کسب کرده اند، با رعایت تقدم انتخاب رشته در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.
لذا معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته های تحصیلی دانشگاههای فوق باید توجه داشته باشند که در گزینش نهایی هر رشته منحصراً کسانی قبول اعلام خواهند شد که مطابق برنامه زمانی در مصاحبه و یا سایر مراحل گزینش به شرح مندرج در این اطلاعیه شرکت نموده و در این مرحله موفق شوند و صلاحیت عمومی آنان هم توسط هیأت مرکزی گزینش ذیربط تائید شود و ضوابط انتخاب رشته فوق را هم رعایت نموده و همینطور حدنصاب نمره علمی نهایی برای هر رشته را هم کسب نمایند
لازم به توضیح است که اسامی پذیرفته شدگان نهائی این دانشگاه ها به همراه نتایج سایر رشته های متمرکز آزمون سراسری (اواخر شهریور ماه) اعلام خواهد شد.
معرفی متقاضیان بعنوان چند برابر ظرفیت، به منزلة قبولی نمی باشد و معرفی شدگان لازم است برای انجام مراحل مختلف گزینش در تاریخ های مقرر به آدرس تعیین شده از جانب مؤسسات در این اطلاعیه رجوع نمایند.
متقاضی امکان دارد به یک و یا دو مؤ سسه معرفی شده باشد، بنابراین متقاضیانی که به دو مؤسسه معرفی شده اند در صورت تمایل می توانند به یک مؤسسه و یا هر دو برای انجام مراحل مختلف گزینش رجوع نماید. بدیهی است عدم رجوع برای انجام مراحل گزینش در هر مورد معرفی، به منزله انصراف قطعی از گزینش در رشته یا رشته های ذیربط آن مؤسسه تلقی خواهد شدو وضعیت متقاضی در اولویت های بعدی وی بررسی می شود. ضمناً در ستون نتیجه کارنامه نهائی در مقابل کدرشته مربوطه آنان عدد یک (۱) به منزله عدم داشتن شرایط گزینش درج می شود.
آن دسته متقاضیانی که نسبت به انتخاب یک یا چند کدرشته محل از مؤسسات دارای شرایط خاص مندرج در این اطلاعیه اقدام نموده اما در این مرحله معرفی نشده اند، عدم معرفی آنها امکان دارد یا به علت این باشد که شانس قبولی در اولویتهای بالاتر از کدهای در ارتباط با رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص را دارا میباشند و یا این گروه فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله می باشند. ازاین رو دلیل عدم معرفی آنان در این مقطع، در کارنامه نتایج نهایی مشخص خواهد شد.
بنا به دالیل متفاوت شامل نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته متقاضی و یا عدم رعایت استان بومی و... ( هیچگونه اعتراضی در این مرحله از اعلام نتایج از جانب متقاضیان پذیرفته نمی باشد و بعد از اعلام نتایج نهائی، در اوایل مهرماه، برای متقاضیان مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ که نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر اقدام نموده اند، کارنامه نتیجه نهایی تهیه و قابل رؤیت و بهره برداری خواهد بود، بنابراین متقاضیانی که بعد از دریافت کارنامه نسبت به مندرجات آن برای آنان سوالاتی وجود دارد، می توانند به استناد پرینتت کارنامه نتیجه نهائی در موعد مقرر با دلیل، درخواست خویش را مطرح نمایند.
بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت میبایست پیش از رفتن به موسسه ذیربط، برای اطلاع از برنامه زمانی و مکان، مدارک مورد نیاز و شرایط عمومی و اختصاصی جهت انجام مراحل مصاحبه، معاینه و یا سایر مراحل گزینش حتما به درگاه اطلاع رسانی موسسه یا ارگان معرفی شده محل مصاحبه هم رجوع نمایند.
متن کامل اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درمورد زمان و آدرس محل مصاحبه، معاینه و گزینش رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ اینجا قابل مشاهده و دریافت است.
منبع:

1401/06/03
22:39:33
5.0 / 5
524
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog