پرتو بلاگ
توسط محققان كشور ممكن شد؛

حل مشکل صنایع فولاد و فلزات غیرآهنی با هوش مصنوعی

حل مشکل صنایع فولاد و فلزات غیرآهنی با هوش مصنوعی

به گزارش پرتوبلاگ، یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری شیخ بهایی با تاکید بر توسعه فناوری در زمینه مهندسی مواد و متالورژی مبادرت به بهینه سازی، طراحی و عرضه چاره در صنایع فولاد و غیر فلزی می کند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از وزارت علوم، محمود حسین آبادی عضو پارک علم و فناوری شیخ بهایی و مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری شیخ بهایی ضمن اشاره به زمینه فعالیت این شرکت، اظهار داشت: تمرکز اصلی این شرکت بر توسعه فناوری در چارچوب بهینه سازی، طراحی و عرضه چاره برای فرایندهای در رابطه با صنایع فولاد و فلزات غیر آهنی است.
وی افزود: در واقع این توسعه بر مبنای پاسخ گویی به نیاز صنعت از راه روش های آزمایشگاهی، محاسباتی، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی صورت می گیرد.
محمود حسین آبادی سامانه بهینه سازی فرایند اسیدشویی را از فعالیتهای شاخص این شرکت عنوان نمود و اظهار داشت: با دسترسی به اطلاعات فرآیند نورد گرم، ضخامت و ریز ساختار پوسته اکسیدی تشکیلی بر سطح ورق فولادی قابل پیشبینی است.
عضو پارک علم و فناوری شیخ بهایی با اشاره به اینکه سرعت و زمان عبور ورق فولادی در حمام اسیدشویی بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: برای دستیابی به کیفیت بهینه سطح ورق فولادی باید مقادیر پارامترهای حمام اسید شویی برپایه ضخامت لایه اسیدی مشخص شود.
وی خاطرنشان کرد: به عبارتی با تهیه نرم افزاری، امکان پیشبینی ضخامت و ساختار پوسته اکسیدی تشکیلی بر سطح ورق بدون نصب تجهیزات بازرسی ممکن می شود. نتایج حاصل از این نرم افزار مبنایی برای سامانه کنترل عملیات اسیدشویی می شود.
عضو پارک علم و فناوری شیخ بهایی، سامانه بازرسی هدفمند سطح ورق فولادی سردنوردیده را از دیگر خدمات این شرکت برشمرد و اظهار داشت: با آگاهی از وضعیت عیوب، مکانیزم و پارامترهای موثر بر تشکیل آنها کیفیت سطوح سنجیده و با تغییراتی متناسب با شرایط محصول، بهینه سازی صورت می گیرد.
حسین آبادی بیان داشت: همینطور برای کاهش تلفات آزمون و خطا در خط تولیدهای بزرگ، واحدهای پایلوت در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی برای صنایع فلزات غیر آهنی از راه طراحی و پیاده سازی ایجاد می شود.


منبع:

1401/06/22
09:53:47
5.0 / 5
409
تگهای خبر: اطلاعات , خدمات , صنعت , فناوری
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog