پرتو بلاگ

نتایج نهایی کنکور

نتایج نهایی کنکور

به گزارش پرتوبلاگ، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در رشته های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی اطلاع داد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس ضمن تبریک به پذیرفته شدگان و آرزوی موفقیت های بیشتر برای آنان اظهار داشت: پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مراکز آموزشی دانشگاه پیام نور، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته های تحصیلی مجازی، پردیس و شهریه پرداز دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در رشته های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی، همینطور رشته های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اعلام شده است.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ کلیه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۴۷۹ هزار داوطلب قبول شده اند که از این تعداد ۱۸۰ هزار و ۴۶۶ داوطلب در رشته های تحصیلی با آزمون و ۲۹۸ هزار و ۵۳۴ داوطلب در پذیرش صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی پذیرفته شده اند که حدود ۵۸ درصد پذیرفته شدگان زن و حدود ۴۲ درصد مرد هستند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اظهار داشت: پذیرفته شدگان برای اطلاع از نحوه و تاریخ ثبت نام، علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه انتشار یافته در درگاه سازمان سنجش، ضروریست در تاریخ ۲ مهر ماه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود رجوع نمایند.
دکتر پورعباس اضافه کرد: نتایج مربوط به سایر رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به جز رشته های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی همزمان از راه درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می شود و متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کد رشته محل های قبولی ثبت نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نخواهند بود.
به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱، صبح چهارشنبه ۱۲ مرداد از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اعلام گردید. فرایند انتخاب رشته مجازین از ۱۷ مرداد شروع شد و تا ۲۲ مرداد ماه ادامه داشت.
منبع:

1401/06/29
12:11:39
5.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog