پرتو بلاگ

پشتیبانی از توسعه کسب وکار و تجاری سازی محصولات و خدمات شناختی

پشتیبانی از توسعه کسب وکار و تجاری سازی محصولات و خدمات شناختی

پرتوبلاگ: با تشکیل کارگروه توسعه زیست بوم، برنامه پشتیبانی از توسعه کسب وکار و تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه علوم و فناوری های شناختی در دستور کار قرار گرفت.به گزارش برگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، با هدف تجاری سازی محصولات و فناوری های شناختی و کمک به امر توسعه بازار کسب وکار در این عرصه، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در قالب سیاست های راهبردی خود، از شرکت های دانش بنیان و فناور این حوزه حمایت می کند.
در راستای تحقق این اهداف، با تشکیل کارگروه توسعه زیست بوم، برنامه پشتیبانی از توسعه کسب وکار و تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه علوم و فناوری های شناختی در دستور کار قرار گرفت.
ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در این برنامه حمایتی تلاش می کند تا شرکت های خلاق و فن آور، دانش بنیان و تیم های پژوهشی بتوانند با توسعه فعالیتهای خود محصولات و خدمات شناختی را به بازار مصرف عرضه نمایند.
این حمایت ها، متناسب با چرخه عمر محصول و سطح بلوغ فن آوری، از خدمات توانمندسازی شامل مشاوره فنی، مطالعات بازار، طرح کسب و کار، گرفتن مجوزها و... تا تامین مالی بوسیله تسهیلات متنوع را در بر می گیرد.
در امسال، سقف حمایت های ستاد در زمینه توانمندسازی برای تدوین گزارش های پیش امکان سنجی ۷ میلیون تومان، امکان سنجی ۱۵ میلیون تومان، تحقیقات بازار ۲۰ میلیون تومان و طرح کسب وکار ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است که هفتاد درصد هزینه ها توسط این ستاد تامین می شود.
ستاد در بخش توسعه بازار محصولات نیز دو نوع بسته حمایتی در قالب یارانه فروش تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و ۶۰% فاکتور یا قرارداد برای نخستین سال و ۳۰% فاکتور یا قرارداد برای سال دوم و همین طور تسهیلات لیزینگ تا سقف ۷۰% مبلغ فاکتور یا قرارداد برای محصولات مورد تایید ستاد را مد نظر قرار داده است.
حمایت از توسعه شتابدهنده ها بوسیله کمک به برگزاری برنامه های پیش شتابدهی و اعطای سرمایه بذری به تیم های استارتاپی نیز از خدمات دیگر ستاد است. بر این اساس برای برنامه پیش شتابدهی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان جهت هزینه های اجرائی رویداد، فراخوان، داوری و منتورینگ اولیه تیم ها در اختیار شتابدهنده قرار می گیرد.
برای پشتیبانی از تامین سرمایه بذری تیم های استارتاپی نیز تسهیلات قابل تبدیل به حمایت بلاعوض به شتابدهنده اعطا می شود. سقف این تسهیلات برای هرتیم ۱۵۰ میلیون تومان و میزان اعتبار هر شتابدهنده ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.
بسته های حمایتی در این بخش درصورتی به شتابدهنده اختصاص می یابد که موضوع فعالیت استارتاپ به تایید ستاد رسیده و شتابدهنده حداقل ۲۰% مبلغ قرارداد شتابدهی را به تیم پرداخت کرده باشد.
ستاد بمنظور تامین مالی شرکتها در مراحل مختلف نیز تسهیلات متنوعی پیش بینی کرده است که برمبنای پیشرفت کار، بعد از ارزیابی و تعیین شرایط، در قالب نمونه سازی، سرمایه در گردش یا انواع دیگر، در اختیار شرکت قرار خواهد گرفت.
شرکت های فن آور، دانش بنیان و شتابدهنده های فعال در زمینه علوم شناختی متقاضی بهره مندی از حمایت های فوق می توانند درخواست های خودرا به ایمیل ستاد ارسال و یا با کارگروه توسعه زیست بوم این ستاد تماس حاصل کنند.


منبع:

1401/10/11
14:52:37
5.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پرتو بلاگ Parto Blog