پرتو بلاگ
رئیس سازمان سنجش با اشاره به انتشار ۳ صفحه از سؤالات آزمون روز گذشته اعلام كرد

تاکنون ارسال پاسخ تقلب به حوزه های امتحانی در کنکور امسال نداشتیم

تاکنون ارسال پاسخ تقلب به حوزه های امتحانی در کنکور امسال نداشتیم

به گزارش پرتوبلاگ، معاون وزیر علوم و رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تأکید بر این که موضوع ارسال سؤال و دریافت پاسخ آن در پروسه تقلب آزمون ها بسیار اهمیت دارد، اشاره کرد: تا حالا هیچ برگشت پاسخی به حوزه های امتحانی در کنکور امسال اتفاق نیفتاده است. این مساله طی چند روز آینده بواسطه فعال شدن نرم افزارهای تخصصی سازمان سنجش اثبات می شود.


دکتر عبدالرسول پور عباس در گفت و گو با ایسنا، درباره ی انتشار سؤالات گروه آزمایشی گروه تجربی در فضای مجازی اظهار داشت: روز گذشته ۲۹ دی ماه سه صفحه از دفترچه سؤالات این گروه آزمایشی پیش از پایان آزمون، منتشر گردید اما به سبب این که دفترچه های سؤالات آزمون سراسری از سیستم خاصی برخوردار می باشند. به سرعت توانستیم متخلف را شناسایی و دستگیر نماییم.
وی با اعلان اینکه اگر متخلف از فرصت بیشتری برخوردار بود صفحات بیشتری از دفترچه را منتشر می کرد اما به سرعت شناسایی و دستگیر شد، اعلام نمود: متخلف در یکی از حوزه های امتحانی استان آذربایجان شرقی حضور داشت.
وی ضمن بیان این مطلب، درباره ی امنیت حوزه های برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها اظهار داشت: هنگامی که موضوع امنیت آزمون ورود به دانشگاه ها مطرح می شود منظور این است که سؤالات از حوزه خارج نشود و پاسخی برای داوطلب ارسال نشود.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره ی تعداد داوطلبان پایه در گروههای آزمایشی علوم تجربی و زبان های خارجی اظهار داشت: به طور معمول ۱۰ تا ۲۰ درصد داوطلبان در آزمون های ورود به دانشگاه ها شرکت نمی کنند. اما هم اکنون نمی توان آمار دقیقی از میزان افرادی که در دو آزمون نخست شرکت کرده اند ارائه داد.
دکتر پور عباس با اعلان اینکه اعلام دقیق تعداد شرکت کنندگان منوط به اعلام آمار داوطلبان حاضر در زمینه های شهرستان ها است، اظهار داشت: آمار دقیق داوطلبان تا سه روز آینده اعلام می شود.
منبع:

1401/10/30
15:46:03
5.0 / 5
335
تگهای خبر: دانشگاه , سازمان , سیستم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog