پرتو بلاگ
در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس بررسی و تصویب شد

تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲

تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲

به گزارش پرتوبلاگ، در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، مبحث ˮتعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ ˮ بررسی گردید و به تصویب رسید.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، در این نشست دکتر دانشجو رئیس دانشگاه تربیت مدرس ضمن اشاره به تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو بر مبنای سیاست های کلی دانشگاه و شاخصهای تعیین شده تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که هم اکنون دانشگاه با آن مواجه می باشد بحث انباشت دانشجو در گروه ها به علت شیوع بیماری کرونا طی دوسال و نیم اخیر بوده و این امر سبب شده تا دفاع خیلی از دانشجویان به تاخیر بیفتد و در شرایط فعلی جذب دانشجوی جدید به روال قبل، سبب بروز مشکلاتی خواهد شد و حجم زیاد دانشجو بر کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاه تأثیر منفی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: با عنایت به شرایط فوق باید برای تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه ها فیلتر دیگری هم لحاظ گردد. همینطور گروه ها یا گرایش هایی که طی چند سال متوالی دانشجو پذیرش نکرده اند با عدم ثبات روبرو خواهند شد و باید حتما این موضوع، مورد توجه قرار گیرد و بیشتر از یک سال نباید در پذیرش دانشجو در گروه ها و گرایش ها فاصله بیفتد.
دکتر دانشجو تصریح کرد: برای تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۳ دکتر خداداد حسینی به همراه معاونان، آموزشی، پژوهشی و دانشجویی_ فرهنگی فرمول C را با عنایت به شرایط موجود و شاخص تعداد دانشجویان و هم نسبت استاد به دانشجو بررسی و اصلاح می کنند.
وی افزود: هم اکنون در گام نخست با عنایت به کمبود وقت، از جانب همکاران معاونت آموزشی اصلاحیه ای برای تعیین ظرفیت در سال ۱۴۰۲ انجام شد و ظرفیت پذیرش دانشجو کاهش پیدا کرد. هرچند این کاهش اندک در یک سال مشکل را حل نخواهد کرد و باید در یک بازه زمانی ۲ تا ۳ سال این امر مورد توجه قرار گیرد تا دانشجویان سنواتی هم فازغ التحصیل شوند.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: در این خصوص لازم است گروه هایی که چندین گرایش دارند به صورت یک سال درمیان در گرایش های خود جذب دانشجو نمایند. همینطور با عنایت به ظرفیت اعضای هیات علمی، دانشجو به آنان داده شود و این را از رضایتمندی دانشجویان هر استاد و میزان وقتی که هر عضو هیات علمی برای دانشجویان خود صرف می کند و هم خروجی پژوهشی و ارتباط با صنعت هر استاد میتوان تشخیص داد.
در ادامه دکتر اسدالله کردنائیج معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس به روند تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ و هم مشکل انباشت دانشجویان به علت کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: برای حل این مشکل، تک تک گروه ها شامل تعداد اعضای هیات علمی و دانشجویان هر گروه، مورد بررسی قرار گرفت و با یک نگاه حداقلی میزان ظرفیت هر گروه محاسبه شد و این امر بطور قطع در جهت بالا بردن کیفیت اموزش و پژوهش دانشگاه انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه، اعضای شورای دانشگاه به بیان نظرات و دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند و مقرر شد طی یک روز آینده، میزان ظرفیت هر گروه از جانب دانشکده ها اعلام گردد. همینطور مبحث تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ با اکثریت آرا به تصویب رسید.

منبع:

1401/11/05
12:17:44
5.0 / 5
394
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , صنعت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog