پرتو بلاگ

زمان اعلام نتایج و انتخاب رشته آزمون ارشد و دکتری

زمان اعلام نتایج و انتخاب رشته آزمون ارشد و دکتری

به گزارش پرتوبلاگ، معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتایج نهایی آزمون دکتری اواخر مردادماه و کارشناسی ارشد هفته اول شهریور ماه اعلام می شود، اظهار نمود: انتخاب رشته آزمون دکتری در اردیبهشت و آزمون ارشد هم خردادماه آغاز خواهد شد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر جمالی در نشست خبری برگزاری دو آزمون کارشناسی ارشد و دکتری که امروز در سازمان سنجش آموزش برگزار شد تصریح کرد: آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت دو مرحله ای نیمه متمرکز برگزار می گردد که ۵۰ درصد نمره در اختیار دانشگاه ها می باشد. براین اساس نتایج اولیه این آزمون نیمه اول اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ اعلام می شود و در فاصله یک هفته بعد انتخاب رشته داوطلبان آغاز خواهد شد.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: هفته اول خردادماه اسامی چند برابر پذیرفته شدگان آزمون دکتری روی سایت سنجش آموزش قرار می گیرد و نیمه دوم خرداد ماه کار مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان آغاز خواهد شد.
معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور همینطور تصریح کرد: نتایج اولیه آزمون ارشد هم نیمه دوم خردادماه اعلام می شود و کار انتخاب رشته داوطلبان همان خردادماه شروع و اواخر خردادماه هم نتایج رشته های دارای شرایط خاص و آزمون های عملی منتشر می شود. آزمون اولیه داوطلبان هم تیرماه برگزار می شود.
جمالی تصریح کرد: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد حداکثر هفته اول شهریورماه اعلام خواهد شد.
او همینطور در مورد جزئیات سامانه طراحان سوال سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: با طراحی این سامانه از تمامی توان و ظرفیت کشور از نقاط مختلف ایران در حوزه طراحی سوال استفاده خواهد شد و این گونه نیست که بخش های دورافتاده وقت کمتری در طراحی سوال داشته باشند در واقع این سامانه از ظرفیت و توانمندی نیروهای انسانی در حوزه دانشگاهی و آموزش و پرورش کشور شامل شاغل و بازنشسته استفاده خواهد نمود.
معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: متقاضیان می توانند ابتدا با ورود به درگاه سامانه طراحان سوال سازمان سنجش برای ثبت نام ابتدا بر روی لینک عضویت کلیک کرده و بعد از پرکردن اطلاعات فرم عضویت اعلام موافقت با قوانین و ضوابط طراحی سوال بر روی ثبت نام کلیک کنند و بعد از آن خود فعال سازی از راه پیامک به شماره موبایل ثبت شده اعلام می شود و میتوان با نام کاربری و کلمه عبور تعیین شده وارد سامانه شد.
وی خاطرنشان کرد: در مرحله چهارم که مرحله تکمیل اطلاعات کارپوشه یا پروفایل می باشد دروس ها جهت طراحی سوال باید مشخص و بخش های در ارتباط با پروفایل را هم باید پاسخ داده شود و در نهایت احراز هویت و بررسی اطلاعات توسط سازمان سنجش و فعال سازی حساب کاربری در صورت تایید مرحله چهارم کار با سامانه طراحان سوال می باشد که داوطلبان می توانند بعد از آن آغاز به طراحی سوال با کلیک روی گزینه مورد نظر داشته باشند.
معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور در انتها تصریح کرد: در این سامانه بعد از طراحی سوال سیستم داوری هم قرار گرفته شده است و طراحان سوال بعد از کسب امتیاز می توانند بعنوان داور در این حوزه معرفی شوند.1401/12/07
12:47:47
5.0 / 5
336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پرتو بلاگ Parto Blog