پرتو بلاگ
در نشست شورای دانشگاه علوم پزشكی تهران تصویب شد

اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی با ثبت اختراع بین المللی

اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی با ثبت اختراع بین المللی

به گزارش پرتوبلاگ، در نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی تهران، پرداخت حق التدریس به فعالیتهای خارج از موظفی اعضای هیئت علمی، معرفی اعضای هیئت علمی وابسته، اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی دارای ثبت اختراعات بین المللی و همینطور تاسیس مراکز تحقیقاتی جدید بررسی و تصویب گردید.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر حسین قناعتی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به مفاد دستور این جلسه اظهار داشت: پرداخت حق التدریس به کارهای خارج از موظفی اعضای هیئت علمی به خصوص هیئت علمی غیربالینی فرصتی است که بتوانیم آنان را تشویق نماییم.

دکتر قناعتی درباب اعطای پایه تشویقی به افرادی که ثبت اختراع بین المللی دارند اظهار داشت: اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی که ثبت اختراع بین المللی دارند، برای اولین بار در این دوره انجام شده است. این پایه تشویقی فرصتی است که از زحمات آنان قدردانی نماییم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه تاسیس مراکز تحقیقاتی جدید اظهار داشت: باید به هیئت مؤسس هریک از مراکز تحقیقاتی تاکید نماییم که بر طبق اهداف تعیین شده کارهای پژوهشی را توسعه دهند.

قناعتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی فاز بعدی دانشگاه سبطین اظهار داشت: این دانشگاه بعد از ۶ سال تلاش دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شده و در مرحله بعدی، تقاضای راه اندازی دانشکده داروسازی و برگزاری کنفرانس های علمی و... را دارند که در حال بررسی هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه سبطین را فرصتی برای توانمندسازی اعضای هیئت علمی به خصوص در حوزه تقویت زبان انگلیسی دانست و اظهار داشت: فعالیت در این حوزه برای دانشگاه بزرگی همچون دانشگاه علوم پزشکی تهران نقطه قوت شمرده می شود.

قناعتی با اشاره به سبقه مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: سنت خوبی که در این دانشگاه وجود دارد، این که مدیریت ها، کارهای قبلی را تکمیل می کنند و هیچ رییس دانشگاهی نیامده که کارهای قبلی را رد کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در انتهای سخنان خود از اعضای شورای دانشگاه خواست نقدها و نقطه نظرات خودرا نسبت به عملکرد این دوره دانشگاه بیان کنند و اظهار داشت: این که تصور نماییم در همه امور بهترین هستیم، تفکر بازدارنده است و مانع پیشرفت های بیشتر می شود. معتقدیم هر کاری اشکالات خودرا دارد که نقد همکاران به رفع آن کمک می کند؛ پس از نقدها استقبال می نماییم و با کمال میل به آن گوش می دهیم.

در ادامه دکتر سید فرشاد علامه، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیشنهاد الحاق سه تبصره به بخشنامه حق التدریس دانشگاه را بیان کرد و اظهار داشت: این حق التدریس بر طبق این سه تبصره به اعضای هیات علمی بالینی، غیربالینی و پژوهشی که فعالیت بیش از واحد موظفی برعهده دارند، تعلق می گیرد. شیوه نامه این تغییرات، توسط شورای آموزشی دانشگاه مصوب خواهد شد.

دکتر علامه همین طور پیشنهاد تمدید همکاری یک عضو هیئت علمی وابسته دانشگاه را بیان کرد که به تصویب اعضای شورای دانشگاه رسید.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، همین طور پیشنهاد اعطای پایه تشویقی به ۲۲ عضو هیئت علمی را بر طبق امتیاز ارتقا ارائه کرد که مورد تصویب اعضای شورای این دانشگاه قرار گرفت. این ۲۲ نفر از بین حدود ۱۰۰ عضو هیئت علمی بر طبق ملاک های مشخص انتخاب شدند.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سپس دکتر اکبر فتوحی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیشنهاد اعطای پایه تشویقی به برگزیدگان جشنواره های ابن سینا و رازی و اساتیدی که ثبت اختراع بین المللی دارند و همین طور پیشنهاد تاسیس ۶ مرکز تحقیقاتی جدید را بیان کرد که به تصویب اعضای شورای دانشگاه رسید.
منبع:

1401/12/21
10:36:48
5.0 / 5
283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog