پرتو بلاگ
با اجرای پروتكل های بهداشتی و از ساعت ۸ صبح امروز؛

رقابت داوطلبان آزمون ارشد شروع شد

رقابت داوطلبان آزمون ارشد شروع شد

به گزارش پرتوبلاگ رقابت داوطلبان آزمون كارشناسی ارشد بعنوان سومین آزمون كلیدی سالجاری در شرایط كرونایی، از ساعت ۸ بامداد امروز ۱۶ مرداد با اجرای پروتكل های بهداشتی در حوزه های امتحانی شروع شد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، پس از برگزاری دو آزمون دکتری وزارت بهداشت و علوم برای ورود داوطلبان به دانشگاه های علوم پزشکی و غیر پزشکی طی هفته های گذشته، رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های وزارت علوم بعنوان سومین آزمون مهم سالجاری، از ساعت ۸ بامداد امروز ۱۶ مرداد با اجرای سخت گیرانه پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی سراسر کشور شروع شد.
رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ از بامداد امروز پنجشنبه ۱۶ مرداد شروع شده و برگزاری این آزمون طی روزهای جمعه ۱۷ و شنبه ۱۸ مرداد هم ادامه دارد و مجموعا تعداد ۶۹۱ هزار و ۹۶۸ نفر طی این سه روز برای کسب ۱۵۷ هزار صندلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به رقابت می پردازند.
بر این اساس داوطلبان متقاضی هر یک از کدرشته های امتحانی موظف بودند هستند برای حضور در جلسه آزمون به نشانی مندرج بر روی کارت آزمون رجوع کنند. همینطور زمان برگزاری آزمون رشته های شناور (رشته انتخابی دوم) بامداد روز شنبه مورخ ۱۸ مرداد تعیین شده است.
همه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد، موظف بودند تا آخر روز گذشته ۱۵ مرداد ماه سالجاری به سامانه خودارزیابی مبتلا شدن به کرونا به آدرس https: //salamat.gov.ir رجوع و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام نموده، تا پرینت گواهی سلامت صادره شده را در روز برگزاری آزمون به حوزه امتحانی ارائه نمایند.
بر مبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ۸۵ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد به ویروس کرونا مبتلا هستند. همینطور به منظور عرضه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ که مبتلا به بیماری کووید-۱۹ شده اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه ای اتخاذ شده است.
بر مبنای سفارش های سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان باید زمان مناسب برای پیمودن حدفاصل منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند تا بموقع در محل آزمون حضور یابند. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶: ۳۰ بامداد روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود.

دستورالعمل بهداشتی آزمون ارشد
همینطور داوطلبان لازم است برای جلوگیری از تجمع، حضور خویش را به دقایق پایانی موکول نکنند و از تردد بی مورد در محل آزمون جدا اجتناب کنند.
هنگام ورود و خروج به حوزه هم با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایند و همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از آغاز ورود به حوزه برگزاری آزمون تا آخر برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.
بر این اساس حوزه های آزمون فوق از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی همچون تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و... معذور است، ازاین رو اکیدا سفارش می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.
ضمن اینکه به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون باعث محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد و در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جداً اجتناب کنند.
همینطور داوطلبان از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جدا دوری کنند و هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده نمایید.
داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک مبادرت به صحبت کنند.


منبع:

1399/05/16
11:33:58
5.0 / 5
1459
تگهای خبر: پزشكی , خدمات , دانشگاه , درمان
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog