پرتو بلاگ

نحوه مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری

نحوه مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری

به گزارش پرتوبلاگ، مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله دوم آزمون)، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی زیر پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت حضوری صورت خواهد گرفت.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، آزمون مقطع دکتری تخصصی «Ph.D» دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال 1402 به صورت دو مرحله ای نیمه متمرکز برگزار می گردد که ۵۰ درصد نمره در اختیار دانشگاه ها می باشد.
اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم شامل مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و... در دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.
مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله دوم آزمون)، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی زیر پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت حضوری صورت خواهد گرفت.
دانشگاهها و مؤسسات مجری مقطع دکتری چگونگی تشکیل پرونده داوطلبان، زمان و مکان برگزاری آزمون، نحوه مصاحبه علمی یا برگزاری آزمون تخصصی را از راه درگاه اطلاع رسانی خود به داوطلبان اعلام خواهند نمود.
در صورت نیاز و همینطور تشخیص مؤسسه در خصوص برگزاری آزمون تخصصی، مواد آزمون و ضرایب امتحانی از راه درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا مؤسسه آموز عالی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
مرحله دوم آزمون (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) در مؤسسه برای هر داوطلب صرفاً یک مرتبه صورت می گیرد و عدم رجوع داوطلبان در مرحله دوم آزمون، به منزله انصراف آنان تلقی شده و برگزاری مجدد مرحله دوم (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) برای آن دسته از داوطلبان که در این مرحله شرکت ننموده اند، امکانپذیر نخواهدبود.
نمره مصاحبه ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحبه علمی و سنجش عملی برپایه شیوه نامه ابلاغی که از جانب سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ارسال می گردد، صورت خواهد گرفت و دانشگاهها برای تمامی افراد معرفی شده که در مصاحبه شرکت کرده اند، نمرهای مطابق با شیوه نامه مذکور تعیین و برای گزینش نهایی به این سازمان ارسال می کنند.
بر مبنای مصوبه شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور شورایعالی انقلاب فرهنگی، دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی می توانند برای نمره مرحله دوم آزمون که شامل مجموع نمرات سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری و مصاحبه و هم چنین طرح واره (در رشته محل های پژوهش محور) می باشد، حدنصاب نمره برای هر کد رشته محل تعیین کنند و سازمان سنجش آموزش کشور مکلف است در پذیرش نهایی حدنصاب مذکور را اعمال نماید.
دانشگاهها مجاز به برگزاری آزمون کتبی و شفاهی از داوطلبان معرفی شده برای مرحله دوم بوده و نمره آن در مقدار نمره مصاحبه علمی و سنجش عملی لحاظ می شود.
منبع:

1402/02/06
12:26:44
5.0 / 5
358
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog