پرتو بلاگ

حضور صنعتگران در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران

حضور صنعتگران در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران

پرتوبلاگ: صنعتگران برای کاربردی سازی ربات های تولید شده در مسابقات روبوکاپ در هفدهمین دوره از این مسابقه حضور بهم رساندند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از مهر، دکتر داود ثمری دبیر هفدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران امروز در حاشیه مراسم شروع به کار این دوره از رقابت ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شناسایی نخبگان رباتیک کشور و جریان سازی علمی و مهارتی در زمینه هوش مصنوعی هدف این مسابقات است.
وی اضافه کرد: هم اکنون این رقابت بمنظور ارائه ربات هایی با قابلیت تجاری سازی و حمایت بخش صنعت کشور از توانمندی ها و ظرفیت های موجود انجام می شود.
ثمری با اعلان اینکه با هدف کاربردی سازی ربات ها صنعتگران در این رقابت رباتیکی حضور دارند، اظهار داشت: امیدواریم در جریان برگزاری این رویداد، ربات های تولید شده به بخش صنعتی کشور وارد شوند و به تبع آن صنعت کشور از مزایای این ربات ها در بهبود عملکرد بهره برداری کند.
معاون فناوری واحد علوم تحقیقات افزود: همین طور در این رقابت، رویداد سکوی پرتاب با موضوع شناسایی و تقدیر از رساله ها و پایان نامه های برتر در زمینه رباتیک و هوش مصنوعی انجام می شود.
دبیر هفدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با اشاره به پشتیبانی از تیم های منتخب اظهار داشت: تیم های برگزیده این مسابقات در صورت تمایل می توانند نسبت به تبدیل تیم خود به یک استارت آپ و شرکت دانش بنیان در واحد علوم و تحقیقات و در مرکز رشد این دانشگاه اقدام نمایند.
وی افزود: همین طور با تشکیل انجمن فناوری رباتیک، افراد برگزیده و منتخب حوزه های هوش مصنوعی و رباتیک شناسایی و ضمن راهبری و توان افزایی مستعدان، تیم دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک تشکیل خواهد شد.
ثمری افزود: ما در سال ۱۴۰۱ مجوز راه اندازی سرای نوآوری سیستم های هوشمند و فناوری های نرم را با رویکرد استقرار تیم های فعال در زمینه های هوش مصنوعی و رباتیک، از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گرفتن کرده ایم.


منبع:

1402/02/08
15:06:46
5.0 / 5
331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog