پرتو بلاگ

پذیرفته شدگان دکتری برای مصاحبه علمی چه مدارکی همراه داشته باشند؟

پذیرفته شدگان دکتری برای مصاحبه علمی چه مدارکی همراه داشته باشند؟

پرتوبلاگ: همزمان با بیان لیست اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت پذیرش مقطع دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال 1402، مدارک مورد نیاز جهت شرکت در مصاحبه علمی و سنجش عملی داوطلبان اعلام گردید.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، داوطلبانی که برمبنای کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته شدند و کدرشته محل های انتخابی خودرا ثبت کردند، می توانند کارنامه نتیجه انتخاب رشته خودرا در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش ببینند.

همچنین داوطلبانی که برمبنای مندرجات کارنامه مذکور در کدرشته محل های انتخابی خود نمره علمی لازم را کسب کردند، می توانند به دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی مورد نظر برای انجام مصاحبه مراجعه کنند.

داوطلبان معرفی شده به مصاحبه جهت شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی با مراجعه به لینک مربوطه در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در درگاه اطلاع رسانی این سازمان، از ۶ خردادماه تا ۲۱ تیرماه ۱۴۰۲ فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت نمایند.

مدارک لازم برای مرحله مصاحبه

۱- مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات

متقاضیانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای بوده و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ فارغ التحصیل می شوند (گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل گرفتن مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۷۴ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه ۱۶۷ دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی) را همراه داشته باشند.

۲- مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات

آن دسته از متقاضیانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته هستند، علاوه بر مدرک کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

کسانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک فوق نیستند، لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل گرفتن مدرک را به همراه داشته باشند.

۳- شناسنامه یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه ای معرفی شده با اطلاعات ارسالی از طرف این سازمان.

۴- گواهی عضویت در هیات علمی «رسمی- قطعی» یا «رسمی- آزمایشی» دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد؛ برای آن دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون بهره برده اند.

همچنین مربیان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی باید واجد شرایط مطابق توضیحات صفحه های ۱۰ و ۱۱ دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری باشند.

مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از طرف مرکز جذب و امور هیات علمی این دانشگاه امکان بهره مندی از این سهمیه را دارا هستند.

۵- تمامی مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

۶-سایر مدارک و مستنداتی که از طرف دانشگاه ها اعلام می شود.

با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت متبوع ممکنست تغییراتی در ظرفیت های برخی از کدرشته محل ها صورت گیرد، بدین سبب تعداد قبولی، برمبنای ظرفیت نهایی صورت خواهد گرفت.1402/02/29
15:25:24
5.0 / 5
296
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog