پرتو بلاگ

آغاز رقابت بیش از 283 هزار داوطلب ارشد در دومین روز آزمون

آغاز رقابت بیش از 283 هزار داوطلب ارشد در دومین روز آزمون

پرتوبلاگ: دومین روز برگزاری آزمون كارشناسی ارشد سال 99 با شركت تعداد 283 هزار و 414 نفر از ساعت 8 امروز شروع شد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دومین روز برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ با رقابت تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ داوطلب در ۳۶رشته امتحانی از ساعت ۸ بامداد امروز جمعه ۱۷ مرداد شروع به کار کرد.
تعداد ۶۴۷ هزار و ۵۵۴ داوطلب از بامداد روز گذشته پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه جاری برای تصاحب صندلی های کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی رقابت خودرا آغاز کردند که ۵۰ درصد این داوطلبان زن و مابقی مرد هستد.
در بامداد روز گذشته، ۱۶ مرداد تعداد ۳۲۱ هزار و ۵۰۴ داوطلب در ۳۳ رشته امتحانی آزمون دادند، تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ نفر نیز در ۳۶رشته امتحانی در بامداد امروز جمعه ۱۷ مرداد به رقابت می پردازند و در نهایت تعداد ۸۹ هزار و ۴۹۹ داوطلب نیز در ۶۴ رشته امتحانی برای بامداد فردا شنبه ۱۸ مرداد با یکدیگر رقابت می کنند.

در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹، ۴۳۳ هزار و ۹۳۶ داوطلب در گروه آموزشی علوم انسانی، ۳۹ هزار و ۲۰۸ داوطلب نیز در گروه آموزشی علوم پایه، ۱۴۵ هزار و ۵۶۴ داوطلب در گروه آموزشی فنی و مهندسی، ۱۷ هزار و ۷۳۵ داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۵۴ هزار و ۸۸۹ داوطلب در گروه آموزشی هنر و ۳۰ هزار و ۸۵ داوطلب نیز در گروه آموزشی دامپزشکی رقابت می کنند.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ در ۲۳۶ حوزه امتحانی و ۸۰ شهرستان کشور برگزار می گردد و بعد از برگزاری آزمون نتایج اولیه بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه داوطلبان در آزمون نیز دهه دوم شهریور ماه بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

گزینش اولیه و نهایی داوطلبان برمبنای نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی است.
برمبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد ۸۵ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد به ویروس کرونا مبتلا هستند. همین طور بمنظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ که مبتلا به بیماری کووید-۱۹ شده اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) از طرف این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه ای اتخاذ شده است.

برمبنای سفارش های سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان باید زمان مناسب برای درنوردیدن حدفاصل منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند تا بموقع در محل آزمون حضور یابند. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶: ۳۰ بامداد روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود.

منبع:

1399/05/17
21:28:46
5.0 / 5
1438
تگهای خبر: پزشكی , خدمات , دانشگاه , درمان
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog