پرتو بلاگ
ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت اعلام كرد؛

پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی صنایع حلال

پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی صنایع حلال

پرتوبلاگ: ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت معاونت علمی برای پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی صنایع حلال برای ورود به بازار جهانی و بین المللی صنایع حلال اعلام آمادگی کرد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت با همکاری مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران سازمان غذا و دارو؛ تولیدکنندگان داخلی را برای ورود به عرصه بین المللی حوزه حلال تشویق و حمایت می کند.

باتوجه به ارتقای جایگاه صنایع حلال در بازارهای بین المللی طی چند دهه اخیر، این صنعت پیشرفت ویژه ای در بین کشورهای مسلمان و حتی کشورهای اروپایی داشته است. صنایع حلال برای اولین بار در کشور مالزی تولید و عنوان شد اما سایر کشورهای مسلمان نیز به این حوزه ورود کردند و طی سالهای اخیر ظرفیتهای تولیدات این حوزه جایگاه مناسبی را در بین بازارهای جهانی کسب نمود.

ایران نیز به عنوان یکی از کشورهای اسلامی از پتانسیل های خوبی در این زمینه برخوردارست و اهتمام دارد تا تولیدکنندگان داخلی دراین حوزه فعالیت کنند.
درهمین راستا مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت معاونت علمی در بازدید از مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران سازمان غذا و دارو اعلام نمود: باتوجه به گسترش بیش از پیش حوزه حلال و اهمیت اقتصاد و صادرات کالاهای سلامت محور حلال به کشورهای منطقه ای و بین المللی، باید راهکارهایی جهت تشویق تولیدکنندگان داخلی برای ورود به این عرصه فراهم گردد.

وی درادامه اشاره کرد: باتوجه به تشویق تولید کنندگان داخلی، ایران می تواند جایگاه شایسته ای در بازار ۴ هزار میلیارد دلاری حوزه حلال داشته باشد.

قانعی اظهار داشت: در این خصوص، ستاد اقتصاد دانش بنیان سلامت معاونت علمی آمادگی دارد تا حمایت مادی و معنوی خودرا از طرح ها و فرآیندهایی که منجر به افزایش ارزآوری، اشتغال زایی و رونق کسب و کارهای حلال می شوند، فراهم نماید.

1402/04/13
09:24:19
5.0 / 5
308
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog