پرتو بلاگ
معاون پژوهش دانشگاه تهران مطرح كرد؛

استفاده از ظرفیت پارک فناوری برای برگزاری دوره های کارورزی

استفاده از ظرفیت پارک فناوری برای برگزاری دوره های کارورزی

به گزارش پرتوبلاگ، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: از ظرفیت شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای اجرای دوره های کارورزی استفاده می شود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از دانشگاه تهران، دکتر مهدی فکور ثقیه با بیان این مطلب اضافه کرد: بخش مهمی از کارورزی و مهارت افزایی دانشجویان در ارتباط با حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه است و این مورد از جانب اداره کل ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت مستقر در معاونت پژوهش و فناوری درحال پیگیری است. در جلسات گوناگونی که در اینباره تشکیل شد، شناسایی مراکز و موسساتی که دانشجویان بتوانند دوره های کارورزی را در این مراکز بگذارنند، در دستور کار قرار گرفت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با تکیه بر کیفیت دوره های کارورزی، اظهار داشت: تلاش ما اینست که صنایع و موسساتی را برای همکاری در این حوزه بیابیم که دانشجویان با گذراندن دوره های کارورزی در آنها مهارت لازم در زمینه تحصیلی خویش را فرا بگیرند.
وی همینطور بر استفاده از ظرفیت پارک علم و فناوری برای برگزاری دوره های کارورزی اشاره نمود و عنوان کرد: آئین نامه هایی در زمینه استفاده از ظرفیت شرکتهای مستقر در پارک علم وفناوری برای مهارت افزایی و کارورزی دانشجویان داریم که شرکت ها این دانشجویان را بعنوان دستیار فناوری پذیرش کنند و پس از دوره کارورزی، یا در این شرکت ها جذب می شوند و یا در صنایع در رابطه با زمینه تحصیلی به فعالیت بپردازند.
دکتر فکور، ایجاد اداره کل فناوری و نوآوری در دانشگاه تهران را در جهت هدایت فعالیتهای دانشگاه به سمت فناوری دانست و اضافه کرد: از همان ابتدا که ساختار جدید معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه را پیشنهاد دادیم و به تصویب رسید، اداره کل فناوری و نوآوری تشکیل شد تا بتواند ظرفیتهای دانشگاه را به سمت پارک علم و فناوری هدایت کند.
وی تصریح کرد: تاکید ما اینست که پارک دانش و فناوری، مشابه مراکز درمانی باشد که در کنار دانشگاه های علوم پزشکی هستند؛ یعنی بتوانیم دانشجویانی تربیت نماییم و پرورش دهیم که مهارت لازم برای ورود به بازار کار را داشته باشند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با تکیه بر حل مسائل جامعه از جانب دانشگاه، اظهار داشت: هدف از برگزاری دوره های کارورزی، افزایش سطح مهارت دانشجویان است تا رساله ها و رساله های دانشجویان به سطحی برسد که بتواند یک محصول قابل عرضه برای صنعت داشته باشد. این مورد بیشتر به دوره های تحصیلات تکمیلی بازمی گردد و این که دانشجو بتواند یک کار کاربردی عرضه نماید، شرکتی تأسیس کند و یا خدماتی را که در رابطه با صنعت است در چارچوب طرح های کاربردی انجام دهد.
دکتر فکور همینطور با تکیه بر تعامل با صنعت در برگزاری دوره های کارورزی و مهارت افزایی، اظهار داشت: میتوان برای برگزاری این دوره ها برخی استادان از صنایع را به گروههای آموزشی اضافه کرد تا قسمتی از درس ها را عرضه کنند و دانشجو هم بتواند موضوعات نظری را دنبال کند و هم در صنعت ورود پیدا کند و مهارت افزایی داشته باشد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه همکاری با صنایع و شرکت ها باید در چارچوب تفاهمنامه های همکاری باشد، به علاقه صنایع و مؤسسات برای پذیرش دانشجویان دانشگاه تهران در چارچوب کارورزی اشاره نمود و اظهار داشت: شناسایی صنعت و تفاهمنامه با آنها و شناختن مسیرها را آغاز کردیم. مؤسسات و صنایع گوناگونی علاقمند هستند که دانشجویان ما را برای کارورزی بپذیرند و این تعهد را هم به ما می دهند که مثل کلاس آموزشی، دانشجویان را با تجهیزات و کار با دستگاه ها و سیستم های مختلف کار آشنا کنند و این حضور توأم با آموزش با کیفیت باشد.

1402/04/19
18:18:21
5.0 / 5
308
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش , خدمات , دانشگاه
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog