پرتو بلاگ

معرفی الگوهای برتر تدریس در دانشگاه فرهنگیان

معرفی الگوهای برتر تدریس در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش پرتوبلاگ، جشنواره الگوهای برتر تدریس در دو گروه اساتید هیات علمی و مدرسان موظف به همراه مأموران آموزشی و اساتید مدعو دانشگاه فرهنگیان در سرتاسر کشور، با همکاری ۸ استان مجری شامل تهران، البرز، اصفهان، خراسان رضوی، کردستان، یزد، کهگیلویه و بویر احمد، قم و در ۹ گروه آموزشی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ برگزار می گردد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در جهت افزایش توانمندی های حرفه ای، تبادل تجربه و دستاورد ها و ایجاد فرصت های بازآموزی مستمر علمی، تحقیقاتی و مطالعاتی " جشنواره الگوهای برتر تدریس " را در قسمت اساتید و در رشته های مندرج جدول زیر درنیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲ -۱۴۰۱ برگزار می نماید.
مخاطبان این جشنواره، اساتید هیات علمی موظف و مدرسان موظف به همراه مأموران آموزشی و اساتید مدعو دانشگاه فرهنگیان در سرتاسر کشور می باشند که بر مبنای گروههای آموزشی در استانهای منتخب (تهران، البرز، اصفهان، خراسان رضوی، کردستان، یزد، کهگیلویه و بویر احمد، قم بعنوان مجری در چارچوب محور های ۹ گانه گروههای آموزشی) مطابق با جدول زیر در دو گروه با هم رقابت خواهند کرد.
- مشخصات فیلم تدریس
فیلمهای ارسالی شامل حداکثر ۲۰ دقیقه از یک جلسه تدریس به صورت مجازی یا حضوری است که با حضور یا بدون حضور دانشجو انجام شده است و شامل مهارت پیش، ضمن و بعد از تدریس است.
فیلمها در فرمت mp4 و با حجم حداکثر ۱۰۰ مگا بایت باشد.
ابتدای فیلم نام خدا، معرفی صاحب اثر، معرفی محور و رشته (مطابق جدول ۷)، قالب اثر(جدول شماره ۳) و مبحث درس باشد و انتهای آن با پایان مشخص گردد.
در صورت وجود مواردی در فیلم مانند فایل ارائه (پاورپوینت)، کاربرگ ها و نظایر آن، لازم است کلیه مستندات هم ارسال شود. (چنانچه در فیلم از دست سازه برای تدریس یا فعالیت یادگیرندگان استفاده شده باشد لازم است دستور ساخت و استفاده از آن ضمیمه گردد).
- مشخصات طراحی آموزشی و طرح درس و مستندات
فایل ارسالی در اندازه A4 با قلم B Nazanin، سایز ۱۲ و فاصله از هر طرف ۲ سانتیمتر تنظیم شده باشد.
در صفحه اول، درج اطلاعاتی برای معرفی صاحب اثر، معرفی محور و رشته (مطابق جدول ۷)، قالب اثر(جدول شماره ۳) و مبحث درس ضروریست.
در بارگذاری طراحی آموزشی و طرح درس (پیوست های ضمیمه) در سایت جشنواره، علاوه بر فایل غیر قابل ویرایش (PDF) لازم است نسخه قابل ویرایش (DOCX) هم ارسال گردد.
در صورت وجود مواردی در طراحی آموزشی و طرح درس مانند بیان شعر، داستان، تصویر، کاربرگ و نظایر آن، لازم است کلیه مستندات به پیوست ارائه شود (در صورت پیشنهاد استفاده از دست سازه برای تدریس یا فعالیت یادگیرندگان در طراحی آموزشی یا طرح درس لازم است دستور ساخت و استفاده از آن ضمیمه گردد.
- برنامه زمانبندی اجرایی جشنواره شامل:
ارسال فیلم تدریس توسط اساتید تا پایان تیر ماه سال جاری
داوری استان ها از ۱۵ شهریور تا نیمه مهر ماه سال جاری
مراسم اختتامیه جشنواره و قدردانی از برگزیدگان ۲۰ مهر ماه سال جاری
منبع:

1402/04/20
09:50:07
5.0 / 5
337
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog