پرتو بلاگ

اعلام نتایج اولیه کنکور

اعلام نتایج اولیه کنکور

پرتوبلاگ: نتایج اولیه مرحله دوم آزمون سراسری سال 1402 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از طرف سازمان سنجش آموزش اعلام گردید.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، نتایج اولیه مرحله دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس https: //www.sanjesh.org قرار گرفت.
نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در پنج گروه آزمایشی ریاضی، انسانی، هنر، تجربی و زبان در ایام چهارشنبه و پنجشنبه ( ۱۴ و ۱۵ تیرماه ) در ۴۱۷ شهرستان و ۶۶۲ حوزه امتحانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به همراه ۱۹۵۵ حوزه فرعی انجام شد.
به طورکلی یک میلیون و ۱۹ هزار و ۴۳۶ داوطلب در نوبت دوم کنکور امسال ثبت نام کردند که ۶۸۷ هزار و ۴۲۰ داوطلب ( ۶۱ درصد) زن و ۴۳۲ هزار و ۱۶ داوطلب (۳۹ درصد) مرد بوده اند.
برمبنای برنامه ریزی ها، کنکور گروه آزمایشی ریاضی و انسانی در بامداد روز چهارشنبه ( ۱۴ تیر) انجام شد و داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیز در عصر روز چهارشنبه ( ۱۴ تیر ) به رقابت پرداختند.
همین طور داوطلبان دو گروه آزمایشی تجربی و زبان نیز روز ۱۵ تیر ماه آزمون خودرا برگزار کردند؛ بدین سان که داوطلبان گروه آزمایشی تجربی در نوبت بامداد و داوطلبان گروه آزمایشی زبان در عصر پنجشنبه به رقابت پرداخت.
طبق آمار تفکیکی پنج گروه آزمایشی کنکور داوطلبان، گروه آزمایشی ریاضی ۱۳۶ هزار و ۸۵۱ نفر بودند که ۸۸ هزار و ۵۵۶ نفر آنها مرد و مابقی زن بودند؛ به عبارتی مردان ۶۵ درصد متقاضیان صندلی های گروه آزمایشی فنی مهندسی و ریاضی بوده اند.
همین طور تعداد ۴۸۵ هزار و ۳۵ نفر در گروه آزمایشی تجربی شرکت کردند که ۳۱۸ هزار و ۸۱۱ نفر آنها زن و مابقی مرد بودند. به عبارت دیگر، زنان با ۶۶ درصد بیشترین داوطلبان این گروه آزمایشی بوده اند.
در گروه آزمایشی علوم انسانی نیز ۳۴۳ هزار و ۵۵۱ داوطلب شرکت کردند که زنان با ۲۱۴ هزار و ۴۱۶ داوطلب (۶۲ درصد)، بیشترین متقاضیان این گروه آزمایشی بودند.
در گروه آزمایشی هنر ۶۱ هزار و ۷۰۲ داوطلب شرکت کردند که ۴۵ هزار و ۸۸۲ نفر آنها زن بودند و به عبارت دیگر زنان ۷۴ درصد متقاضیان صندلی های رشته های هنر دانشگاه ها بوده اند.
در گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز ۹۲ هزار و ۲۹۷ نفر متقاضی ثبت نام کردند که ۶۰ هزار و ۱۶ نفر آنها زن بودند و فقط ۳۵ درصد مردان تمایل خودرا جهت شرکت در گروه آزمایشی زبان اعلام نمودند.
به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ نیز بامداد و پس از ظهر پنجشنبه و جمعه ( ۲۹ و ۳۰ دی سال ۱۴۰۱ ) با حضور ۹۷۸ هزار و ۴۶۰ نفر در ۴۱۷ شهرستان، ۵۸۵ حوزه اصلی و ۲۰۴۱ حوزه فرعی انجام شد.

منبع:

1402/05/21
15:23:03
5.0 / 5
264
تگهای خبر: دانشگاه , سازمان , سایت
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog