پرتو بلاگ

درمان چاقی با تولید دارویی ترکیبی توسط دانش بنیان ها

درمان چاقی با تولید دارویی ترکیبی توسط دانش بنیان ها

پرتوبلاگ: یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دارویی ترکیبی شد که با مصرف آن افراد در طول یک سال 2 تا 4 برابر بیش از کسانی که تنها رژیم غذایی و ورزش را در دستور کار دارند، وزن کم می کنند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، احسان عالی مدیر عامل یک شرکت شرکت دانش بنیان در عرصه دارویی، با اعلان اینکه این شرکت فعالیت خودرا از اوایل سال ۹۸ در شهر تهران، با تولید و واردات انواع فرآورده های دارویی و مکمل های غذایی، آغاز نموده است، اظهار داشت: شرکت از شروع تا کنون بصورت مداوم برای بهبود قابلیت های سازمانی خود سرمایه گذاری زیادی کرده است تا این شرکت را به عنوان تولید کننده باکیفیت بالا در صنعت داروسازی ایران مطرح کند. این شرکت در سال ۱۴۰۱ موفق به گرفتن تاییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.
وی با اعلان اینکه تمرکز ما برمبنای شناسایی تامین کننده های دارو، مکمل و تجهیزات پزشکی دانش محور در سرتاسر جهان است، اضافه کرد: این شرکت در گسترش سبد محصولات خود درحال بررسی و اجرای استراتژی های توسعه ای می باشد و همه راه ها را مورد آزمایش دقیق انجام داده و می کوشد تا بتواند با آنها، مشکلات مربوط به سلامتی جامعه کشور را برطرف کند. شرکت برای رسیدن به این هدف، با تجربیات و دانش تیم خود توانسته تمامی الزامات وزارت بهداشت و اداره غذا و داروی ایران و همین طور الزمات بین المللی را شناخته و به طور کامل آنها را رعایت کند.
او درباب برنامه هایی که این شرکت دانش بنیان در آینده در دستور کار خود دارند، اظهار داشت: ما بر این اعتقاد هستیم که موفقیت و آینده شرکت آن چیزی است که ما بدین صورت تعریفش می کنیم؛ نوآوری محصولات برمبنای آخرین تحقیقات علمی و تازه ترین تقاضای بازار مشتریان صورت می گیرد. ما متعهد می شویم تا تاثیر شگرفی بر زندگی بیماران و بهبود رفاه آنها بگذاریم.
وی عنوان کرد: هر قرص لیپـوکسـون حاوی، نالترکسون هیدروکلراید ۸ میلی گرم و بوپروپیون هیدروکلراید ۹۰ میلی گرم است، ما در طـــی ۳ مطالعه بالینی مختلف، روی بیمارانی که با مشـــکل چاقی مواجه بودند متوجه شدیم افرادی که نالترکسون/ بوپروپیون را همراه با رژیم غذایی و ورزش مصرف کردند، در طول یک سال ۲ تا ۴ برابر بیش از کسانی که تنها رژیم غذایی و ورزش را در دستور کار داشتند، وزن کم کردند.
عالی با اشاره به مکانیسم اثر دارو اظهار داشت: نالترکسون آنتاگونیست اپیوئید و بوپروپیون مهارکننده نسبتا ضعیف بازجذب عصبی دوپامین و نوراپی نفرین است. نالترکسون و بوپروپیون بر دو ناحیه جداگانه از مغز تاثیر می گذارند که در تنظیم مصرف غذا نقش دارند: هیپوتالاموس (مرکز تنظیم اشتها) و مدار دوپامین مزولیمبیک (سیستم پاداش).
وی افزود: مـــدار مزولیمبیـــک یا سیســـتم پاداش می توانـــد تمایلات کنتـــرل ناپذیر به مصرف غـــذا را بوجود آورد، حتی زمانی که گرسنه نیستید. مرکـــز گرســـنگی (هیپوتالامـــوس) می تواند احســـاس گرسنگی را افزایش دهـــد و به شـــما القا کنـــد باردیگر غذا بخورید یا بیشتر غذا بخورید.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان عنوان کرد: قرص لیپـوکسـون تنها داروی ضد چاقی تولید شده در ایران با اثر بر مرکز تنظیم اشتها، از نظر کیفیت با نمونه های خارجی برابری میکند ولی از نظر قیمتی تفاوت های قابل توجهی دارند و حدود یک پنجم قیمت محصولات مشابه خارجی را دارد. امیدوار هستیم تا چند ماه آتی محصول وارد بازار فروش شود.
وی در آخر اضافه کرد: اعتقاد ما به عنوان یک شرکت داروسازی این است که بتوانیم بهترین راه را برای ایجاد ارزش افزوده طولانی مدت برای جامعه خود ایجاد نماییم.


منبع:

1402/06/11
08:13:39
5.0 / 5
291
تگهای خبر: اقتصاد , پزشكی , تحقیقات , جهان
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog