پرتو بلاگ

بازدید هیات اعزامی معاونت علمی از مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا

بازدید هیات اعزامی معاونت علمی از مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا

پرتوبلاگ: تعدادی از هیأت اعزامی معاونت علمی از بخش نانوتکنولوژی مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا بازدید و درباب توسعه همکاری ها با طرف کوبایی بحث و تبادل نظر کردند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری؛ همزمان با سفر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری و هیأت همراه به کوبا، تعدادی از اعضای هیأت از بخش نانوتکنولوژی مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا بازدید و درباب توسعه همکاری ها با طرف کوبایی بحث و تبادل نظر کردند.
در این مرکز که مسئولیت توسعه بین رشته ای فناوری نانو را با همکاری سایر مؤسسات پژوهشی کشور کوبا برعهده دارد، کارهای آموزشی و تحقیقاتی با بهره بردن از دستگاه های مختلف ایرانی در جریان است.
محققان مرکز با قدردانی از کیفیت دستگاه های ایرانی همچون میکروسکوپ نیروی اتمی، عملکرد آنان را با نمونه های مشابه آمریکایی و اروپایی مشابه ارزیابی کردند.
توسعه همکاریهای علمی با حضور کشورهای ثالث، افزایش کاربرد محصولات آزمایشگاهی و تست آزمون ایرانی در کشور کوبا با اعزام تیم تخصصی به نمایشگاه ایران ساخت و توسعه همکاری شرکت های دانش بنیان با مراکز فناوری در کشور کوبا قسمتی از توافقات حاصل شده در این بازدید بود.

1402/06/27
10:05:13
5.0 / 5
273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog