پرتو بلاگ
همكاری پارك پردیس با پالایشگاه نفت؛

امحاء و بازیافت لجن بیولوژیک نفتی با محصولی دانش بنیان

امحاء و بازیافت لجن بیولوژیک نفتی با محصولی دانش بنیان

به گزارش پرتوبلاگ، یکی از شرکتهای عضو پارک فناوری پردیس، امحاء و بازیافت لجن بیولوژیک پالایشگاه نفت تهران را با محصولی دانش بنیان بر عهده گرفت.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از پارک فناوری پردیس، یکی از شرکتهای عضو مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، تولید بنزین و گاز سنتز از لجن بیولوژیک پالایشگاه نفت تهران با استفاده از سامانه زباله سوز بر پایه فناوری گازی سازی را بر عهده گرفت.
مسعود لطفی رئیس هیات مدیره این شرکت ضمن اشاره به انعقاد قرارداد با پالایشگاه نفت تهران اظهار داشت: لجن بیولوژیکِ حاصل از تصفیه پساب های نفتی، در گذشته دفن می شد که این مورد علاوه بر هزینه زیاد، باعث آلودگی محیط زیست هم می شد.
وی اضافه کرد: طی قراردادی که این شرکت دانش بنیان با پالایشگاه نفت تهران امضا کردن است، امحاء و بازیافت لجن بیولوژیک این پالایشگاه با استفاده از دستگاه زباله سوز بر پایه فناوری گازی سازی در پالایشگاه نفت تهران صورت خواهد گرفت.
محمد کیانی مدیرعامل شرکت نویان انرژی برد کیان قشم هم اظهار داشت: این پروژه ملی با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس به مدت یک سال منعقد شده است.
وی اضافه کرد: دستگاه زباله سوز بر پایه فناوری گازی سازی که در این فرآیند مورد استفاده قرار می گیرد، محصولی دانش بنیان بوده که علاوه بر بازیافت لجن بیولوژیک پالایشگاه نفت تهران، تولید بنزین و گاز هم از این زباله ها خواهد داشت که علاوه بر رفع مشکلات زیستی ناشی از دفن این زباله، سودآوری و تولید انرژی هم خواهد داشت.

1402/07/25
13:48:31
5.0 / 5
254
تگهای خبر: بازی , پروژه , فناوری , هزینه
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog