پرتو بلاگ
در استان زنجان؛

اولین مرکز نوآوری در حوزه صادرات محصولات کشاورزی

اولین مرکز نوآوری در حوزه صادرات محصولات کشاورزی

پرتوبلاگ: رئیس مرکز طرح های کلان و پیشران معاونت علمی با بیان راه اندازی اولین مرکز نوآوری در عرصه صادرات محصولات کشاورزی از امضای تفاهم نامه ای با این مرکز برای پشتیبانی از تجهیز آن آگاهی داد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، میثم فرج الهی با بیان این مطلب تصریح کرد: یکی از فعالان حوزه کشاورزی در استان زنجان که صادرات خوبی به کشور روسیه هم دارد، موفق به ایجاد مرکز نوآوری در حوزه صادرات محصولات کشاورزی APEIC (agricultural products export innovation Center) در این استان شده است. در همین راستا، سه رویداد در حوزه کشاورزی در این استان برگزار شد و توانستیم در سومین رویداد این مرکز که صادرات زیتون اختصاص داشت، شرکت نماییم.
وی افزود: در رویداد زیتون، ۶۰ طرح که از جانب دانشجویان دانشگاه زنجان و دانشگاه آزاد اسلامی عرضه شدند، مورد بررسی قرار گرفتند. از این میان، ۱۲ طرح انتخاب شده و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به شرط تضمین خرید شرکت صادر کننده، پشتیبانی از این ۱۲ طرح را وعده داده است. در نتیجه این رویدادها، مرکز نوآوری بر پایه صادرات در حوزه کشاورزی رقم خورد.
فرج اللهی اضافه کرد: از دیگر اهدافی که معاونت در استان زنجان دنبال می کند، ایجاد لابراتوار گواهی صادرات در مرکز نوآوری APEIC است تا بتواند برای محصولات صادراتی، گواهی تایید صادر کند. بر این اساس، هر محصولی که در این آزمایشگاه، تاییدیه بگیرد، می تواند به کشور روسیه یا دیگر کشورها صادرات داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: در این رویداد ۱۲ شرکت برگزیده حضور دارد و مقرر است در مرکز نوآوری مستقر شوند. همچنین، برگزاری دوره های سه، چهار روزه منتورینگ و آموزش کسب و کار از دیگر برنامه های این رویداد است.
رییس مرکز طرح های کلان و پیشران معاونت علمی با اشاره به اینکه تجهیز مرکز نوآوری APEIC در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان و کم کردن فاصله دانشگاه و صنعت در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: در این طرح، دانشگاه ایده های خویش را در محل تقاضا وارد می نماید و طی آن میتوان از ظرفیت دانشگاه برای حل مسایل جامعه بهره گرفت.


منبع:

1402/08/07
09:34:10
5.0 / 5
283
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog