پرتو بلاگ

کنکور دانشگاه فرهنگیان اردیبهشت برگزار می گردد

کنکور دانشگاه فرهنگیان اردیبهشت برگزار می گردد

به گزارش پرتوبلاگ، معاون فنی و آماری سازمان سنجش در رابطه با برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: این آزمون در اردیبهشت ماه برگزار می گردد و نتایج آن خرداد ماه اعلام می شود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر احسان جمالی در نشست خبری نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ که امروز، یکشنبه ۵ آذر در سازمان سنجش برگزار شد، اظهار داشت: آزمون سراسری از اهمیت و حساسیت بسیاری برخوردار می باشد بنابراین به داوطلبان سفارش می کنند که قبل از انجام فرآیند ثبت نام، دفترچه راهنمای شرکت در کنکور را به دقت مطالعه کنند.
وی ضمن اشاره به ایجاد پروفایل کاربران در سامانه سازمان سنجش اظهار داشت: دو دوره از ایجاد پروفایل داوطلبان سامانه سازمان سنجش آموزش کشور می گذرد. هم اکنون، کنکور ۱۴۰۳ مصادف با سومین دوره ایجاد کارپوشه برای داوطلبان است.
دکتر جمالی با اشاره به اینکه داوطلبانی که نسبت به ایجاد پروفایل اقدام نموده اند نیازی به ایجاد پروفایل ندارند، اظهار داشت: اگر این افراد رمز خویش را فراموش کرده اند رمز جدید به شماره ای که در سامانه ثبت کرده اند، ارسال می شود.
وی در رابطه با فرآیند ثبت نام اظهار داشت: داوطلبان به منظور تکمیل ثبت نام باید ۸ مرحله را پشت سر بگذارند. درصورتیکه داوطلبان با صفحه ای روبرو شدند که تمام اطلاعات آنها در این صفحه به نمایش درآمده بود و کد ثبت نام در پایین این صفحه قرار داشت به معنای تکمیل فرآیند ثبت نام است.
دکتر جمالی ضمن اشاره به مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: تمام داوطلبان باید دارای سابقه تحصیلی باشند. داوطلبانی که سابقه تحصیلی ندارند باید نسبت به ایجاد آن اقدام نمایند و این مورد باید تا قبل از شهریور ماه سال آتی صورت بگیرد چون که اگر در شهریور ماه نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی اقدام کنند؛ سابقه بوجود آمده به کنکور ۱۴۰۳ نمی رسد.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش با اشاره به اینکه کنکور ۱۴۰۳ نسبت به ادوار گذشته تغییراتی دارد، اظهار داشت: برگزاری همزمان دو آزمون گروههای آزمایشی هنر و زبان خارجه از تغییرات کنکور ۱۴۰۳ بشمار می رود. همینطور برگزاری آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان از دیگر تغییرات این آزمون به حساب می آید.
وی افزود: بررسی ها مبین اینست که تعداد داوطلبان کنکور گروههای آزمایشی زبان های خارجه و هنر محدود است و به صورت معمول ۲۰ درصد از داوطلبان این آزمون ها در کنکور شرکت نمی کنند.
دکتر جمالی در رابطه با برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: این آزمون در اردیبهشت ماه برگزار می گردد و نتایج آن در خرداد ماه اعلام می شود. شرایط پذیرش در آزمون دانشکاه فرهنگیان بر مبنای ۲۵ درصد دفترچه اختصاصی، ۲۵ درصد آزمون اختصاصی شایستگی معلمی و ۵۰ درصد تأثیر سوابق تحصیلی است.
وی در رابطه با اعلام زمان نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۳ اظهار داشت: امیدوارم که بتوانیم نتایج نهایی این آزمون را در انتها شهریور ماه اعلام نماییم.1402/09/06
13:53:51
5.0 / 5
261
تگهای خبر: اطلاعات , دانشگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog