پرتو بلاگ
برای راه اندازی مركز جامع خدمات ریزتراشه ایران ؛

اعلام نخستین فراخوان جامع طراحی و ساخت تراشه CMOS

اعلام نخستین فراخوان جامع طراحی و ساخت تراشه CMOS

پرتوبلاگ: در امتداد راه اندازی مرکز جامع خدمات ریزتراشه ایران، برنامه ملی میکروالکترونیک، فعالان حوزه طراحی و ساخت تراشه CMOS را به همکاری فراخواند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، برنامه ملی میکروالکترونیک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با همکاری مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر دارد در امتداد راه اندازی مرکز جامع خدمات ریزتراشه ایران، بمنظور ارائه خدمات ویفرهای چندمنظوره (MPW) برای نمونه سازی تراشه، خدمات باندینگ و بسته بندی، مشخصه یابی و ارزیابی عملکرد تراشه و همین طور ارائه گواهی معتبر تأییدیه و اصالت تراشه های تولید شده با طراحی بومی، نخستین فراخوان جامع طراحی و ساخت تراشه CMOSرا اعلام نماید.
زمان بندی های از پیش تعیین شده در این فراخوان، به طراحان امکان برنامه ریزی برای تعریف پروژه های با کاربری مشخص و همکاری با شرکت های بهره بردار برای سال آتی را فراهم می آورد. بهمین منظور، فراخوان جامع طراحی تراشه مجتمع CMOS مطابق جدول ذیل اعلام می شود:

به دلیل محدودیت فضاهای اختصاصی، متقاضیان برای ارسال ساخت می توانند تنها دو تکنولوژی را در سال انتخاب نمایند و زمان تحویل تراشه از زمان ارسال برای ساخت حداقل حدود پنج ماه در نظر گرفته می شود.
اعضای تیم داوری طرح های ارسالی برای هر تکنولوژی با همکاری انجمن میکروالکترونیک ایران با برنامه ملی انتخاب خواهند شد که طرح های با پلن اقتصادی و اعلام نیاز بهره بردار معتبر در اولویت انتخاب و رزرو این برنامه خواهند بود.
شرکت های متقاضی فضای اختصاصی در این تکنولوژی ها هم می توانند بصورت جداگانه تقاضای خودرا به برنامه ملی اعلام نمایند.
تاییدیه نهایی تراشه ها بر روی ابرپردازشی میکروالکترونیک معاونت علمی خواهد بود.
گفتنی است، متقاضیان می توانند پیشنهاد اولیه طرح های خودرا در قالب پیشنهاد پروژه پیوست به ایمیل برنامه ملی به آدرس micro@isti.ir ارسال کنند. اطلاعات مربوط به نحوه ثبت نام، تغییرات احتمالی زمان بندی، نتایج ارزیابی ها و دیگر اطلاعیه های مربوطه در وبگاه برنامه ملی میکروالکترونیک به آدرس www.inmp.ir اطلاع رسانی خواهد شد.
قالب پیشنهاد برنامه طرح برنامه ملی میکروالکترونیک را از اینجا دریافت کنید.


منبع:

1402/09/07
12:05:30
5.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پرتو بلاگ Parto Blog