پرتو بلاگ

پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه فرهنگیان حق انتخاب رشته در کنکور را ندارند

پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه فرهنگیان حق انتخاب رشته در کنکور را ندارند

پرتوبلاگ: همزمان با شروع ثبت نام در کنکور 1403، داوطلبانی که نوع آزمون خود را ˮمتقاضی شـرکت در آزمون سراسری و آزمون دانشگاه فرهنگیان می باشمˮ انتخاب می کنند، در صورت قبولی نهایی حق انتخاب رشته در آزمون را ندارند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، برمبنای برنامه زمانی اعلام شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ و آزمون رشته های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی در سال ۱۴۰۳ تا امروز شنبه ۱۱ آذر ماه ادامه خواهد داشت.
نوبت اول آزمون سراسری و آزمون متقاضیان رشته های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی در ایام پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ برگزار می شود.
سه گروه از داوطلبان دانشگاه فرهنگیان
گروه اول: داوطلبانی که نوع آزمون خودرا "فقط متقاضی شرکت در آزمون دانشگاه فرهنگیان می باشم" انتخاب می کنند.
این گروه در صورت قبولی و یا عدم قبولی در آزمون پذیرش دانشجو - معلم، حق انتخاب رشته در رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ را نخواهند داشت.
گروه دوم: داوطلبانی هستند که نوع آزمون خودرا "متقاضی شـرکت در آزمون سراسری و آزمون دانشگاه فرهنگیان میباشم" انتخاب می کنند.
در صورت قبولی نهایی در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم، حق انتخاب رشته در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ را ندارند، مگر این که در فرصت های قانونی انصراف دهند.
گروه سوم: ۴ گروه از داوطلبانـ زیر مجاز بـه ثبت نام در آزمـون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم نیستند.
۱ -دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی
۲ -دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر
۳ -دانشجویان دارای تعهد در دستگاههای اجرائی کشور و بورسیه
۴ -متقاضیان استفاده از سهمیه بهیاری در گروه آزمایشی تجربی
اعلام نتایج پذیرفته شدگان آزمون اختصاصی دانشجو - معلم
نتایج پذیرفته شدگان آزمون اختصاصی دانشجو - معلم در سال ۱۴۰۳ پیش از انتخاب رشته آزمون سـراسـری اعلام خواهد شد و به پذیرفته شدگان این آزمون (دانشگاه فرهنگیان)، کارنامه ملاک عمل، برای انتخاب رشته نهایی در آزمون سـراسـری داده نخواهد شد.
پس از اعلام نتایج نهایی آزمون اختصاصی دانشجو - معلم (دانشگاه فرهنگیان) مهلت چند روزه به پذیرفته شدگان داده می شود که چنانچه از قبولی خود در دانشگاه فرهنگیان منصـرف شدند، طبق ضوابطی که اعلام خواهد شد، با هماهنگی وزارت آموزش وپرورش امکان انتخاب رشته در آزمون سـراسـری سال ۱۴۰۳ را داشته باشند.
کلیه اطلاعیه ها و امور مربوط به ثبت نام و هرگونه تغییر در ضوابط ثبت نام و شـرکت در آزمون سـراسـری سال ۱۴۰۳ و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم، بصورت اطلاعیه رسمی بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور org.sanjesh.www و نشـریه پیک سنجش اعلام خواهد شد.
1402/09/13
09:01:49
5.0 / 5
195
تگهای خبر: دانشگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog