پرتو بلاگ

اعلام جزییات مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی

اعلام جزییات مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی

پرتوبلاگ: مرکز سنجش آموزش پزشکی، جزییات مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری تخصصی پژوهشی_فناوری محور رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی را اعلام نمود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور (Oriented-Technology/Research by Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی ۱۴ آذرماه ۱۴۰۲ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر گردید.
پروسه انتخاب رشته محل آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی از بامداد چهارشنبه، ۱۵ آذر شروع شد و تا روز شنبه ۱۸ آذر ماه ادامه داشت. بعد از اتمام فرصت انتخاب رشته، مهلت انتخاب رشته به مدت ۳ روز تمدید گردید.
داوطلبان معرفی شده به مرحله دوم باید در روز مصاحبه اصل مستندات شامل سوابق آموزشی وپژوهشی شامل موارد زیر به همراه باشد:
گواهی معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای، معدل علوم پایه دکتری حرفه ای
نخبگی شامل دارندگان رتبه های اول تا سوم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی (با گواهی وزارت بهداشت/علوم تحقیقات فناوری)، برگزیدگان آزمون های جامع، پیش کارورزی، دستیاری در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی با معرفی وزارت بهداشت (ارائه گواهی)، دانشجویان ممتاز مؤسسه مطابق مفاد بخشنامه شناسایی دانشجویان ممتاز (ارائه گواهی)، برگزیدگان مرحله کشوری دانشجویان نمونه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای (با معرفی وزارت علوم یا وزارت بهداشت و تأیید بنیاد ملی نخبگان)، برگزیدگان جشنواره های علمی، پژوهشی و فناورانه مورد تأیید بنیاد مطابق با مفاد بخشنامه شناسایی و تأیید جشنواره های ملی (با گواهی)، مخترعان برگزیده طبق مفاد بخشنامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع های برگزیده و گواهی معتبر و برگزیدگان مسابقات قرآنی (ممتاز سطح ۱، سطح ۲ و سطح ۳) طبق مفاد بخشنامه پشتیبانی از برگزیدگان مسابقات قرآنی مشروط بر ادامه تحصیل در رشته های مرتبط می شود.
مدرک زبان
مقالات پژوهشی خارجی - داخلی
مقالات علمی و ترویجی
ارائه مقاله کامل یا خلاصه مقاله در کنگره
کتاب
ثبت اختراع
گزارش طرح ملی یا دانشگاهی به تأیید دانشگاه
مستندات آموزشی، پژوهشی و فناوری در مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۲
برای سنجش دانش و مهارت داوطلب در رشته تخصصی، ایستگاه هایی طراحی شده است که دشواری آن برای همه داوطلبان یکسان و برمبنای دانش و مهارت های داوطلب در مقاطع تحصیلی قبلی و رشته تخصصی طراحی شده است.
داوطلبان باید در زمان تعیین شده در محل آزمون حاضر باشند و همه مستندات را همراه بیاورند. زمان مصاحبه هر داوطلب بر روی کارت ورود به جلسه اعلام شده است.
نکته: همه داوطلبان نوبت بامداد در ساعت ۷ بامداد و داوطلبان نوبت عصر در ساعت ۱۳ در محل آزمون حضور داشته باشند.
نکته: داوطلبان کارت شناسایی شامل اصل کارت ملی یا شناسنامه و کارت ورود به جلسه مصاحبه را به همراه داشته باشند.
بدون ارائه مدارک هویتی، مصاحبه صورت نخواهد پذیرفت و به منزله انصراف از شرکت در مرحله دوم است.
داوطلبان باید موبایل و سایر دستگاه های هوشمند را تحویل دهند.
داوطلبان در تمام مراحل آزمون اهتمام کنند آرامش خودرا حفظ کنند. این به تمرکز داوطلب و یادآوری اطلاعات درست از حافظه کمک می نماید.
پشت در هر ایستگاه توضیح مختصر و زمان ایستگاه نصب شده است؛ داوطلبان به زمان ایستگاه توجه داشته و مطالب خودرا برای ارائه به هیات ممتحنه برمبنای محدودیت زمانی آماده کنند.
دودقیقه قبل ازپایان زمان هر ایستگاه زنگ هشدار زده می شود؛ داوطلب خودرا برای پایان گفت و گو و خروج از ایستگاه و ورود به ایستگاه تخصصی بعدی آماده کند.
محتوای کل آزمون شامل اصل محرمانگی است و داوطلب نباید آنرا برای کسی افشا کند؛ این مساله شامل سؤالات، چک فهرست ها، مصاحبه، سنجش عملی و تمام پروسه مرحله دوم آزمون می شود.
داوطلبان باید در مدت حضور در محل آزمون از گفت و گو با سایر داوطلبان یا کادر اجرائی اجتناب کنند.
کارت ورود به جلسه مصاحبه از دوشنبه ۲۷ آذرماه ۱۴۰۲ بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است و داوطلبان لازم است کارت خودرا از سایت دریافت نمایند و روز مصاحبه همراه داشته باشند.
نکته: چنانچه در هر یک از مراحل آزمون تقلب، جعل یا عدم رعایت اصل محرمانگی اتفاق بیافتد، قبولی داوطلب کان لم یکن تلقی خواهد شد.1402/10/01
13:55:24
5.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog