پرتو بلاگ

نحوه بودجه بندی سوالات آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت تغییر کرد

نحوه بودجه بندی سوالات آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت تغییر کرد

به گزارش پرتوبلاگ، مرکز سنجش آموزش پزشکی تغییرات محتوایی و نحوه بودجه بندی سوالات آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت را اعلام نمود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، آزﻣﻮن زﺑﺎن انگلیسی عمومی وزارت ﺑﻬﺪاﺷﺖ (MHLE) دارای ۱۰۰ سوال است که ﺑﺪون ﻧﻤﺮه منفی برگزار می گردد. این آزمون در سال ۱۴۰۲ در چهار نوبت برگزار می گردد که تابحال سه نوبت آن برگزار شده است و دوره ۷۳ در بهمن ماه ۱۴۰۲ برگزار می شود.

بنا بر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان گروه علمی طراحان، محتوای سوالات این آزمون از دوره ۷۳ به بعد نسبت به دوره های پیشین با تغییراتی همراه خواهد بود.

در تغییرات جدید ۳۰ سوال به درک مطلب شنیداری (Listening Comprehension)، ۲۰ سوال به ﺧﻮاﻧﺪن و درک ﻣﻄﻠﺐ (Reading Comprehension)، ۲۰ سوال به واژگان (Vocabulary) و ۳۰ سوال به دستور زﺑﺎن (Grammar) ﺷﺎﻣﻞ ۲۰ سوال دﺳﺘﻮری و ۱۰ سوال ﺗﺸﺨﯿﺺ اﺷﺘﺒﺎه نگارشی اختصاص دارد.

ﺛﺒﺖ ﻧﺎم و وﯾﺮاﯾﺶ اطلاعات برای دوره هفتاد و سوم آزﻣﻮن زﺑﺎن انگلیسی عمومی وزارت ﺑﻬﺪاﺷﺖ (MHLE) از ۲۴ دیماه ۱۴۰۲ شروع می شود. آزﻣﻮن زﺑﺎن انگلیسی عمومی وزارت ﺑﻬﺪاﺷﺖ (MHLE) دوره ۷۳ در روز ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ برگزار می شود و کارت آزمون در ۲۴ بهمن در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

هر کارنامه دارای یک کد ویژه به نام Certification Code است که در بالای آن درج می شود و درستی آن از ﻃﺮﯾﻖ ﺳﺎﯾﺖ مرکز سنجش آموزش پزشکی در پیوند تایید کارنامه یا Check Certificate Validity ﻗﺎﺑﻞ اﺳﺘﻌﻼم اﺳﺖ.

منبع:

1402/10/22
14:25:40
5.0 / 5
232
تگهای خبر: اطلاعات , پزشكی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog