پرتو بلاگ

شروع ثبت نام آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی

شروع ثبت نام آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی

پرتوبلاگ: ثبت نام آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی از امروز 22 اسفند شروع شده است و داوطلبان تا 27 اسفند فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در این آزمون ثبت نام کنند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا؛ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نظر دارد در امتداد ماده (۳) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار که برمبنای آن ماده (۵) قانون دفاتر اسناد رسمی اصلاح شده است از بین متقاضیان واجد شرایط زیر بوسیله آزمون کتبی و اختبار، سردفتر اسناد رسمی انتخاب نماید.
داوطلبان واجد شرایط می توانند از امروز سه شنبه ۲۲ تا ۲۷ اسفندماه جاری با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org مبادرت به ثبت نام نمایند.
مطابق ماده ۱۵ قانون دفاتر اسناد رسمی متقاضیان نباید در زمان صدور ابلاغ سردفتری به شغل قضاوت، وکالت دادگستری، عضویت در مؤسسات دولتی و وابسته به دولت و شهرداری ها، عضویت در هیأت مدیره و مدیریت عامل شرکت های تجاری و بانکها یا مؤسسات بیمه و همین طور عضویت در هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشتغال داشته باشند.
مطابق ماده ۹ قانون دفاتر اسناد رسمی سن سردفتران در بدو اشتغال نباید کمتر از ۲۴ سال و بیش از ۵۰ سال باشند. دفتریاران شاغل مادام که به سن بازنشستگی موضوع مواد ۱۰ و ۱۱ قانون دفاتر اسناد نرسیده اند (کد ۶۰۶ مجموعه بخشنامه های ثبتی ) ایثارگران مشمول بند چ ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از محدودیت سنی مذکور معاف هستند.
کلیه متقاضیان ثبت نام در آزمون در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه باید از امروز سه شنبه ۲۲ تا روز یکشنبه ۲۷ اسفند جاری به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org مراجعه و ضمن مطالعه دقیق اطلاعیه آزمون نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در آخر ثبت نام به هر یک از متقاضیان کد رهگیری ارائه خواهد شد که متقاضیان لازم است تا پایان تمامی مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند.
یادآور می شود ثبت نام منحصراً بصورت الکترونیکی بوده و متقاضیان لازم است بوسیله درگاه اطلاع رسانی مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول بوده و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نیستند.
کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه به تاریخ ۲۵ اریبهشت ۱۴۰۳ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
آزمون در روز پنجشنبه به تاریخ ۲۷ اریبهشت ماه جاری باتوجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان و شهرستان انجام خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی متقاضیان خواهد رسید.
کلیه اطلاع رسانی ها شامل اعلام زمان دریافت کارت ورود به جلسه و زمان و مکان آزمون، اعلام نتیجه آزمون، زمان ثبت نام حضوری قبول شدگان آزمون کتبی، زمان احراز صلاحیت عمومی و سایر مراحل بوسیله پایگاه اطلاع­رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس www.ssaa.ir صورت خواهد گرفت.
درصورت عدم اطلاع متقاضی از هر یک ازمراحل مذکور، مسئولیت آن متوجه وی است و هیچ نوع حقی برای تکرار هیچ یک از مراحل فوق برای او نخواهد بود. این سازمان نیز هیچ نوع تعهدی برای تکرار مراحل گذشته نخواهد داشت.
منبع:

1402/12/24
11:53:14
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پرتو بلاگ Parto Blog