پرتو بلاگ

حضور مجازی رئیس جمهوری در دانشگاه تهران به مناسبت سال تحصیلی جدید

حضور مجازی رئیس جمهوری در دانشگاه تهران به مناسبت سال تحصیلی جدید

به گزارش پرتوبلاگ رئیس دانشگاه تهران با تاكید بر اینكه دكتر حسن روحانی برای اجرای مراسم آغازین سال تحصیلی جدید دانشگاه ها به صورت مجازی در دانشگاه تهران حضور پیدا می كند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، محمود نیلی احمد آباد در بیست و هشتمین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ کشور که به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است، در مورد برنامه آموزشی ترم جدید دانشگاه تهران اظهار نمود: ما تجربه ترم قبل را به صورت مجازی داشته ایم و امیدواریم ترم تحصیلی جدید را با تجربه بیشتری برگزار نماییم.
وی ادامه خاطرنشان کرد: در دو دوره ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی نظام پایدار مدیریتی در سطح دانشگاه ها و معاونین داشتیم که سبب شد دانشگاه ها با استفاده از خرد جمعی سیاست های لازم را پیاده سازی کنند. باآنکه حضور غیرثابت وزیر در سطح وزارت بود که سبب شد دانشگاه ها با استفاده از خرد جمعی خیلی از چالش ها را رفع کنند.
رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: ما دانشگاه ها با همفکری مشکلات را به حداقل رساندیم و سیاست های آینده را پایه گذاری کردیم. سیاست ها در آموزش عالی دراز مدت است و چند دوره بعد اثر خویش را نشان داده است. تجربه ای که در این ۸ سال بدست آمده مدون شده و در اختیار آیندگان قرار می گیرد. دانشگاه ها در این دوره بسیار در دانشگاه های نسل سه و چهار قرار گرفتند و کشور اثر آنرا در دراز مدت خواهد دید.
به قول وی، موضوعات آموزشی، دانشجویی، هر لحظه امکان دارد به علت بیماری کرونا اتفاقی بیفتد و شرایط دانشگاه تغییر کند. ازاین رو نیاز است دانشگاه ها آمادگی ۱۰۰ درصد داشته باشند باآنکه سیستم مجازی همواره در کنار ما خواهد بود.
رئیس دانشگاه تهران به نیاز بودجه ای دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: دانشگاه ها احتیاج به بودجه دارند و همه دانشگاه ها در کمی بودجه به سر می برند در حالیکه به علت مجازی شدن کلاس ها همه تصور می کنند که هزینه آنها کم شده است. در حالیکه فقط شاید در تغذیه کاهش هزینه داشته ایم و سال قبل مبحث تغذیه با کمک دولت امکان پذیر شد.
وی افزود: همه دانشگاه ها هزینه زیادی برای زیر ساخت های اینترنتی اجرای کلاس ها داشته اند.
نیلی در انتها با اشاره به اینکه ما چند مرحله ورودی به دانشگاه خواهیم داشت، اظهار داشت: ۱۵ شهریور زمان بازگشایی دانشگاه ها اعلام شده و ما ورود دانشجویان دکتری را در یک مرحله خواهیم داشت و شروع سال تحصیلی در چند مرحله است.
منبع:

1399/06/13
22:16:41
5.0 / 5
1171
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog