پرتو بلاگ

اعلام ظرفیت پذیرش آزمون ارشد پزشكی

اعلام ظرفیت پذیرش آزمون ارشد پزشكی

پرتوبلاگ: در آزمون كارشناسی ارشد رشته های گروه پزشكی سال 99، برمبنای اعلام مركز سنجش آموزش پزشكی، بیش از 46 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند كه بیش از 40 هزار نفر آنها در نهایت پذیرش خواهند شد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، انتخاب رشته داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ از روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه سال جاری شروع شده بود، ساعت ۱۰ روز سه شنبه ۸ مهرماه اختتام رسید و در این آزمون ۸۱ هزار و ۱۷ داوطلب ثبت نام کرده بودند که ۴۶ هزار و ۸۲۴ نفر یا به صورتی بیش از ۵۷ درصد آنها مجاز به انتخاب رشته شدند.
همین طور برمبنای اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی؛ تعداد ۴۲ هزار ۶۶۱ نفر یا به صورتی حدود(۹۱ درصد) داوطلبان فوق مجاز به انتخاب رشته محل شده بودند که تعداد ۳۳ هزار و ۳۶۱ نفر حدود (۷۸ درصد) آنها انتخاب رشته محل خودرا در بازه زمانی مقرر و در زمان تمدید شده انجام دادند.
ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده دانشجو رایگان و شهریه ای در دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت بهداشت ۴۷۲۰ نفر اعلام شده است که از این تعداد ۲۸۷۰ نفر ظرفیت دوره های روزانه دانشگاه های علوم پزشکی است و ۱۸۵۰نفر ظرفیت به شهریه پردازها اختصاص دارد.
همین طور کارنامه و پاسخنامه هر داوطلب شرکت کننده در جلسه آزمون با کد رهگیری، فقط بوسیله سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http: //sanjeshp.ir قابل رویت و دریافت است.
ثبت نام معدل مقطع کارشناسی، به میزان ۲۰ درصد در نمره کل تراز موثر است. باتوجه به اختلاف سطح معدل فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسر کشور، ابتدا نمره معدل داوطلبان با بهره گیری از روش علمی تراز می شود.
منبع:

1399/07/12
13:45:04
5.0 / 5
918
تگهای خبر: اینترنت , پزشكی , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پرتو بلاگ Parto Blog