پرتو بلاگ

جزئیات و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد

جزئیات و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد

پرتوبلاگ: پذیرفته شدگان نهایی آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از روز شنبه 10 آبان ماه می توانند نسبت به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی اقدام نمایند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا؛ نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد امشب بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ متقاضیانی که در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه منحصرا می توانند در یکی از کدرشته محل های قبولی ثبت نام کنند. به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.
اسامی قبول شدگان نهایی ۱۱ کدرشته امتحانی و بعضی از کدرشته محل های مربوط به دانشگاههای (دارای شرایط خاص) به طریق مقتضی، با هماهنگی ارگان های مربوط متعاقبا استخراج و اعلام خواهد شد.
پذیرفته شدگان می توانند ضمن توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای کسب اطلاعات درباب تاریخ، نحوه و مدارک لازم از تاریخ ۱۰ آبان برای ثبت نام به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ذی ربط مراجعه کنند.
پذیرفته شدگان باید در زمان مقرر برای ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود اقدام نمایند، بدیهی است عدم مبادرت به موقع پذیرفته شدگان برای ثبت نام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد.
بر طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان، فضلا و طلاب حوزه های علمیه که برمبنای مدرک صادر شده توسط مراکز فوق دوره سطح ۲ را گذرانده اند و یا تا تاریخ ۳۰ مهر ۹۹ فارغ التحصیل می شوند، منحصراً مجاز بوده اند در هر یک از کدرشته های امتحانی گروه علوم انسانی ثبت نام و در آزمون آن شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند.
بدیهی است این دسته از متقاضیان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خودرا که توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان صادر گردیده است در اختیار داشته باشند.
پذیرفته شدگانی که دارای مدرک تحصیلی معادل هستند لازم است واجد شرایط مفاد «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمس در آزمون هاس ورودس مقاطع بالاتر» مصوب شوراس گسترش آموزش عالس وزارت علوم، تحقیقات و فناورس که طی بخشنامه توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده، باشند.
بر طبق مصوبه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، همه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره های مذکور راه یافته اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می شوند.
ثبت نام پذیرفته شدگان فوق منحصراً در تاریخ های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در اطلاعیه ای که در سایت سازمان سنجش قرار دارد، صورت می پذیرد.
در هر مرحله از ثبت نام یا هنگام تحصیل، چنانچه مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان نموده و اطلاعات غلطی ارائه نموده است و واجد شرایط نمی باشد قبولی وی باطل و مطابق مقررات از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.
بر طبق ضوابط پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره روزانه آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹، شامل اینکه در دانشگاه محل قبولی خود ثبت نام نموده و یا ننموده باشند حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ نیستند.
معدل مدرک کارشناسی پذیرفته شده باید با معدلی که قبلاً در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون به سازمان اعلام نموده و یا در مراحل بعد اصلاح نموده است، یکسان باشد. بدیهی است از ثبت نام قطعی آن دسته از متقاضیانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) خودداری خواهد شد.
منبع:

1399/08/06
12:06:46
5.0 / 5
719
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog