پرتو بلاگ

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان كنكور از امروز

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان كنكور از امروز

به گزارش پرتوبلاگ پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزشی از امروز ۱۴ آبان ماه می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.


به گزارش ایسنا، نتایج نهایی پذیرش رشته های مختلف تحصیلی با آزمون دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه پیام نور، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته های تحصیلی مجازی، پردیس و شهریه پرداز دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و همینطور رشته های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نهم آبان اعلام گردید.
پذیرفته شدگان برای اطلاع از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام لزوم دارد از امروز ۱۴ آبان به سایت اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود رجوع کنند. عدم مبادرت به موقع پذیرفته شدگان برای ثبت نام به منزله انصراف قطعی آنها از تحصیل تلقی خواهد شد.
متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند، توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کدرشته محل های قبولی ثبت نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.
همینطور آن دسته از متقاضیانی که در مرحله اعلام نتایج رشته های تحصیلی پذیرش صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی (در تاریخ ۲۴ مهر ۹۹) در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته اند و الان هم در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی با آزمون قرار دارند، باید از دو رشته قبولی اعلام شده یکی را به دلخواه انتخاب و در آن رشته ثبت نام کنند و به تحصیل بپردازند و ثبت نام در یک رشته تحصیلی به منزله انصراف از رشته دیگر تلقی خواهد شد.
همینطور با عنایت به برگزاری امتحانات جبرانی دوره پیش دانشگاهی (برای نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا پایه دوازدهم (برای نظام آموزشی ۳-۳-۶) در شهریور ماه، در صورتیکه پذیرفته شدگان در زمان ثبت نام حسب مورد موفق به عرضه گواهی پیش دانشگاهی و یا گواهی آخر تحصیلات دوره دوم متوسطه (نظام آموزشی ۳-۳-۶) نشوند، لازم است تعهدی در خصوص عرضه گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۰ مهر ۹۹ در دانشگاه محل قبولی بدهند. بدیهی است در صورت عدم عرضه گواهی مذکور برای این تاریخ قبولی آنان لغو می شود.
پذیرفته شدگان باید با رفتن به سامانه «تأییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» به آدرس https: //emt.medu.ir فرم مربوط را تکمیل کرده و بعد از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کد پیگیری و تأییدیه پرداخت دریافت نمایند. پذیرفته شدگان باید در مرحله ثبت نام الکترونیکی در دانشگاه محل قبولی، کد پیگیری دریافت شده از سامانه «تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» را در محل مشخص شده در سامانه ثبت نام درج کرده و یا در رجوع حضوری به واحد ثبت نام دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.
دانشجویان اخراجی آموزشی مبحث آئین نامه آموزشی و همینطور دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی ) را دریافت کرده اند هم مانند مقررات در ارتباط با دانشجویان انصرافی بعد از تسویه حساب کامل با مؤسسه ذیربط و همینطور اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذیربط و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای برادران ) هیچ محدودیتی در انتخاب رشته نداشته و حق ثبت نام در رشته قبولی اعلام شده را دارا هستند.
این متقاضیان می توانند تمامی تعهدات مربوط را بعد از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.
فارغ التحصیلان و یا هریک از دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و یا کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی وحرفه ای، دانشگاه جامع علمی-کاربردی و یا دانشگاه آزاد اسلامی برای رشته های تحصیلی پذیرش برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که حداکثر تا تاریخ ۳۰ مهر ۹۹ و برای رشته های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ فارغ التحصیل شده اند:
۱. رشته تحصیلی آنها مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا دانشگاه آزاد اسلامی باشد.
۲. رشته تحصیلی دوره کاردانی آنان فاقد دوره کارشناسی ناپیوسته باشد.
۳. در مهلت تعیین شده پس از اتمام تحصیل و پیش از اعزام به خدمت در آزمون پذیرفته شده اند.
در صورت قبولی در رشته های تحصیلی گروه آزمایشی ذیربط و در مقطع بالاتر از کاردانی و با احتساب برخی از واحدهای دوره کاردانی در دوره بالاتر به نحوی که حداکثر طول مدت تحصیل آنها از کاردانی به مقطع بالاتر ۲ سال کمتر از طول مدت تحصیل طبق ضوابط وزارت متبوع در همان دوره تحصیلی باشد، قبولی آنان از نظر نظام وظیفه بلامانع است. در غیر این صورت قبولی آنان لغو می شود.
دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی) که در هر یک از رشته های تحصیلی نیمسال اول پذیرفته شده اند چنانچه در حین انجام خدمت لزوم (وظیفه عمومی) هستند با عرضه گواهی از یگان مربوط در خصوص اینکه دوران خدمت لزوم (وظیفه عمومی ) آنان تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ (برای هر یک از رشته های تحصیلی نیمسال اول) و یا تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ (برای هر یک از رشته های تحصیلی نیمسال دوم) به پایان خواهد رسید، مجاز به ثبت نام در رشته قبولی اعلام شده هستند.
فارغ التحصیلان دوره های کاردانی ( فوق دیپلم دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ) رشته های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی ( شامل خواهران و برادران ) که خدمات قانونی مقرر آنان (طرح لایحه نیروی انسانی) تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ به پایان رسیده باشد، مجاز به انتخاب رشته های نیمسال اول و دوم بوده اند و فارغ التحصیلان دوره های مذکور که خدمات قانونی مقرر آنان تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ تمام می شود، منحصراً مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی دارای پذیرش برای نیمسال دوم سال تحصیلی بوده اند.
آن دسته از دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) رشته های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی که خدمات قانونی مقرر آنان تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ به پایان نخواهد رسید، مجاز به ثبت نام در رشته قبولی (پذیرش برای نیمسال دوم سالجاری هم) نبوده و قبولی آنان لغو خواهد شد.
منبع:

1399/08/14
14:35:52
5.0 / 5
720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پرتو بلاگ Parto Blog