پرتو بلاگ
یك مقام مسئول در وزارت بهداشت:

۷۳ كارآزمایی بالینی طب سنتی برای درمان كرونا انجام می شود

۷۳ كارآزمایی بالینی طب سنتی برای درمان كرونا انجام می شود

پرتوبلاگ: سرپرست دفتر طب ایرانی و مكمل وزارت بهداشت از انجام 73 كارآزمایی بالینی طب سنتی در رابطه با داروهای گیاهی در درمان كرونا در دانشگاه های علوم پزشكی خبرداد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه بررسی بهره مندی از ظرفیت های طب ایرانی برای درمان کرونا با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو و اساتید برجسته طب ایرانی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شد.
همچنین دکتر نفیسه حسینی یکتا سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با موافقت وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی طب ایرانی بعنوان یک مکتب درمانی مورد پذیرش واقع شده است.
وی اضافه کرد: از روزهای اول شیوع ویروس کرونا در کشور یک کمیته علمی با حضور خبرگان حوزه طب سنتی در دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تشکیل و محتواهایی برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا تهیه شد.
دکتر حسینی یکتا افزود: ویدئو کنفرانس هایی با کشور چین و سازمان بهداشت جهانی در دفتر طب ایرانی تشکیل و اطلاعات این جلسات گردآوری شد.
سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت اظهار داشت: هم اکنون ۷۳ کارآزمایی بالینی طب سنتی در رابطه با داروهای گیاهی در پیشگیری و درمان کرونا در دانشگاه های علوم پزشکی در دستور کار است و گزارش ۸ کارآزمایی بالینی تمام شده برای درمان و پیشگیری کرونا به کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ارائه شده است.
وی اشاره کرد: در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت به پیشنهادهای ارائه شده برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا پاسخ داده می شود و در صورت ضرورت در بوته آزمایش قرار می گیرند.


منبع:

1399/08/15
12:24:57
5.0 / 5
809
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog