پرتو بلاگ

كنكور ۱۴۰۰ حذف نمی گردد

كنكور ۱۴۰۰ حذف نمی گردد

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با تكیه بر اینكه حذف كنكور یك فرایند تدریجی است و باید كار كارشناسی روی آن انجام بگیرد، اظهار داشت: به صورت یقین كنكور ۱۴۰۰ حذف نخواهد شد.


دکتر سعید رضا عاملی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب در پاسخ به برخی اخبار و اظهار نظرها در خصوص حذف قطعی کنکور تا یک یا دو سال آینده، اظهار نمود: کنکور کارشناسی و ورودی دانشگاه ها بطور قطع برای سال آینده یعنی ۱۴۰۰ حذف نخواهد شد و نباید نگرانی در میان داوطلبان ایجاد کرد.
ایشان در ادامه با تکیه بر اینکه حذف کنکور یک فرایند پیچیده است، خاطرنشان کرد: ابتدا باید سیاست های حذف کنکور در نقشه جامع علمی کشور به تصویب برسد و بعد سازمان سنجش آموزش کشور مقدمات اجرایی آنرا تهیه نماید.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار نمود: برای انجام اقدامات اجرایی حذف کنکور در ساز مان سنجش آموزش کشور نیازمند همکاریهای بیشتر وجود دارد ازاین رو کنکور سال آینده برقرار است.
پیش از این مباحثی در مورد حذف کنکور ار سوی برخی نمایندگان مجلس مطرح شده بود و حجت الاسلام والمسلمین احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس هم در گفتگو با ایسنا، اظهار کرده بود که مساله حذف کنکور در دستور کارگروه آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دارد که در مجلس قبلی هم این مساله پیگیری شده و تا حدودی پیش رفته است.
به قول وی، این کار، امکان دارد یک فرایند طولانی داشته باشد اما تلاش ما بر این است که این معضل دانش آموزان، خانواده ها و وزارت آموزش عالی هرچه سریعتر حل شود.
فلاحی با اشاره به اینکه امیدوارم دوستان ما در گروه آموزش عالی کار را زودتر پیش ببرند تا بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم، گفته بود که نمی توانم قول بدهم که کنکور برای سال آینده حذف می شود اما تلاش ما بر این است که زودتر این کار سروسامان بگیرد و اگر اعضای گروه آموزش عالی زودتر اقداماتی انجام دهند برای دو سال آینده بتوانیم این کار را انجام دهیم.
1399/08/21
23:33:22
5.0 / 5
775
تگهای خبر: تحقیقات , دانشگاه , سازمان
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog