پرتو بلاگ

اعلام مهلت مجدد برای ثبت نام كاردانی نظام جدید

اعلام مهلت مجدد برای ثبت نام كاردانی نظام جدید

به گزارش پرتوبلاگ سخنگوی سازمان سنجش آموزش كشور از ثبت نام بیشتر از ۱۱۳ هزار داوطلب در دوره های كاردانی نظام جدید اطلاع داد و اظهار داشت: مهلت مجدد ثبت نام جهت شركت در این آزمون از ۱۸ تیر ماه شروع می شود.


فاطمه زرین در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: فرصت ثبت نام و شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ روز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه سالجاری به اتمام رسید و داوطلبان باردیگر از چهارشنبه ۱۸ تا یکشنبه ۲۲ تیر ماه سال ۹۹ می توانند در این دوره ها ثبت نام و انتخاب رشته کنند.
زرین خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش دوره های بدون آزمون مراکز علمی کاربردی ۱۰۰ هزار و ۹۵۶ نفر در ۲۷۲۶ رشته محل و در رشته های با آزمون هم ۱۵۱ هزار و ۵۲۹ داوطلب در ۳۷۴۳ رشته محل تعیین شده است.
وی افزود: بر مبنای برنامه زمانی پیشبینی شده، آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ (برای آن دسته از رشته های امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه ۱۴ شهریور ۹۹ برگزار می شود. داوطلبان لازم است از سه شنبه ۱۱ تا پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹ با رفتن به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: علاقه مندان به تحصیل در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی باید با اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتیکه دارای شرایط مذکور باشند، بعنوان داوطلب این دوره منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد کامپیوتری دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضی شوند.
به قول زرین، پذیرش در برخی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و بر مبنای سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت.
وی اظهار داشت: تمامی متقاضیان، شامل اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا بر مبنای سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت نام و انتخاب رشته کنند. در صورت عدم ثبت نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی بعد از آخر مهلت تعیین شده امکان پذیر نخواهد بود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: داوطلبان برای ثبت نام در این دوره ها باید با رفتن به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org، مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون ورود به دانشگاه ها به نشانی: http: //dipcode.medu.ir برای مشاهده اطلاعات و دریافت کد سوابق تحصیلی (منحصراً برای دارندگان دیپلم شاخه فنی و حرفه ای یا کاردانش و یا شاخه نظری سال های ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۸) رجوع کنند و کد سوابق تحصیلی سازمان سنجش برای ثبت نام در آزمون را درج کنند.
زرین در انتها تصریح کرد: بر مبنای برنامه زمانی پیشبینی شده آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ (برای آن دسته از رشته های امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه ۱۴ شهریور ۹۹ برگزار می شود. داوطلبان لازم است از سه شنبه ۱۱ تا پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹ با رفتن به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
منبع:

1399/03/26
23:56:21
5.0 / 5
1533
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog