پرتو بلاگ
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

ثبت ۵ هزار و ۶۰۰ شركت دانش بنیان در كشور

ثبت ۵ هزار و ۶۰۰ شركت دانش بنیان در كشور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: بیشتر از ۵۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور به ثبت رسیده و با فعالیت این واحدهای فناوری بیشتر از ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور بوجود آمده است.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از مهر، سورنا ستاری ظهر شنبه در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی در آئین افتتاح مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک، اظهار داشت: مراکز نوآوری و پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و شروع هستند. دانشگاه بعنوان مبدا اقتصادِی، تکنولوژی، فرهنگ و تغییرات جامعه، باید به جایگاه اصلی خود بازگردد و برای تغییر در جامعه، باید با آن تعامل داشته باشد.
وی بیان نمود: دانشگاه باید عدد قابل توجهی از درآمد خویش را از محل فروش تکنولوژی، دفاتر ارتباط با صنعت فروش شرکتهای دانش بنیان و… تأمین کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: امروز هیچ دانشگاه خوبی در دنیا نیست که بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ درصد تأمین مالی آن مبتنی بر شهریه و کمک دولت باشد و حرکت دانشگاه های کشور باید به همین پیش رود.
ستاری با اشاره به اینکه کشور در حوزه آموزش هزینه سنگین متحمل می شود، اظهار داشت: بودجه کشور بر سه پایه آموزش، بهداشت و رفاه قرار دارد و هزینه مجموع دیگر بخش ها و سازمان ها به ۱۰ درصد بودجه هم نمی رسد.
ثبت ۵ هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور
در حاشیه این مراسم معا ون علمی و فناوری رئیس جمهور در جمع اصحاب رسانه اظهار نمود: بیشتر از ۵۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور به ثبت رسیده که با فعالیت این واحدهای فناوری بیشتر از ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور بوجود آمده است.
ستاری ضمن اشاره به اینکه استان مرکزی در راه اندازی شرکتهای دانش بنیان سرآمد است اضافه کرد: شرکت دانش بنیان ماشین سازی اراک در همراهی با یک شرکت خصوصی اقدام جهادی در بومی سازی یک محصول تحریمی را داشته اند که برای کشور از اهمیت بالایی دارد و این حرکت قابل تقدیر است.
وی خاطرنشان کرد: ارتباط هدفمند و گسترده شرکتهای خصوصی و دولتی سبب جذب نوآوری می شود و دولت هم تلاش می کند تا با راه اندازی یک اکوسیستم جدید واحدهای تولیدی و شرکتهای دانش بنیان را در تولید محصولات تحریمی حمایت کند.


منبع:

1399/09/23
13:57:40
5.0 / 5
830
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog