پرتو بلاگ
با حضور معاون علمی رئیس جمهور؛

۱۰ مركز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی فردا افتتاح می شود

۱۰ مركز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی فردا افتتاح می شود

به گزارش پرتوبلاگ طی مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ۱۰ مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی فردا سه شنبه ۹ دی افتتاح می شوند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا فردا سه شنبه ۹ دیماه طی مراسمی با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه، دکتر سعداله نصیری قیداری رئیس دانشگاه شهید بهشتی و دکتر کوروش پرند رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی ۱۰ مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی، افتتاح می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، قبل از آیین افتتاح مراکز نوآوری دانشکده ها و پژوهشکده ها، از ساختمان در دست راه اندازی برج نوآوری دانشگاه، پروژه های فناوری در حوزه لیزر، فتونیک، شتابدهنده و گیاهان دارویی، مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی، مرکز نوآوری پارک علم و فناوری و دستاوردهای واحدهای فناور و نمایشگاه فناوری دانشگاه شهید بهشتی بازدید خواهد داشت.
پارک دانشگاه شهید بهشتی بعنوان یک پارک جامع دانشگاهی از سال ۱۳۹۴فعالیت خویش را شروع کرده و هم اکنون بیشتر از ۴۲۷۰ متر مربع از فضای مرکز رشد و پارک به استقرار واحدهای فناور اختصاص داده شده است.
۱۷ شرکت پیش رشد و ۳۱ شرکت رشدی در مرکز رشد، ۴ شتابدهنده و ۱۵ شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی مستقر هستند که از این تعداد ۱۷ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد و ۷ شرکت دانش بنیان در پارک حضور دارند و بدین سان زمینه ۲۴۳ اشتغال در پارک علم و فناوری و ۲۰۰ اشتغال در مرکز رشد فراهم گشته است. همینطور ۶۰ تیم نوآوری در مراکز نوآوری دانشکده ها و پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی استقرار دارند.
بر مبنای کارکردها و مأموریت های اصلی پارک، محور برنامه های پارک و مرکز رشد در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ شامل فرهنگ سازی و ترویج نوآوری در دانشگاه، آموزش و توانمند سازی اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه و ایجاد، توسعه و پایدارسازی کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق است.
منبع:

1399/10/08
23:57:42
5.0 / 5
809
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog