پرتو بلاگ
وزیر بهداشت روسیه :

واكسن روسی كرونا در افراد مسن مصونیت ۹۰ درصدی به وجود می آورد

واكسن روسی كرونا در افراد مسن مصونیت ۹۰ درصدی به وجود می آورد

پرتوبلاگ: وزیر بهداشت روسیه از تزریق واکسن کرونای ساخت این کشور به افراد بالای 60 سال در این کشور آگاهی داده و افزوده که واکسن مورد اشاره در این اشخاص مصونیت 90 درصدی به وجود می آورد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از لایومینت، وزارت بهداشت روسیه روز گذشته مجوز تزریق واکسن «اسپوتنیک وی» را به افراد بالای ۶۰ سال در این کشور صادر کرد. بدین سبب افراد کهنسال زودتر از دیگر گروه های سنی در این کشور واکسن کرونا را دریافت می کنند.
در عین حال شهروندان روسیه خواهان واکسیناسیون کامل اتباع این کشور و سپس صادرات واکسن روسی به دیگر کشورهای جهان هستند. همین مساله سبب شده تا صادرات ۳۰۰ هزار دوز واکسن «اسپوتنیک وی» به آرژانتین با اعتراض های گسترده مردم این کشور مواجه شود.
واکسن روسی کرونا بدون مشکل در مسکو در دسترس می باشد، اما توزیع آن در دیگر نقاط بطور وسیع رخ نداده است. برخی کشورهای آمریکای لاتین و نیز کشورهای همجوار با روسیه برای خرید واکسن تولیدی این کشور تمایل نشان داده اند.
واکسن اسپوتنیک وی قبلاً بر روی بیش از ۴۲ هزار داوطلب آزمایش شده بود و بررسی ها نشان داده است که تزریق واکسن مذکور بر روی این افراد مصونیت ۹۲ درصدی در مقابل ویروس کرونا بوجود می آورد. واکسن روسی کرونا در تابستان وارد مرحله آزمایش های انسانی شد.


منبع:

1399/10/10
15:52:53
5.0 / 5
497
تگهای خبر: جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پرتو بلاگ Parto Blog