پرتو بلاگ
دانشگاه علوم پزشكی تهران اعلام كرد

جزئیات پذیرش دانشجوی پزشكی از مقطع كارشناسی

جزئیات پذیرش دانشجوی پزشكی از مقطع كارشناسی

پرتوبلاگ: دانشگاه علوم پزشکی تهران، جزئیات ثبت نام جهت شرکت در چهاردهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی 1401-1400 را اعلام نمود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، ثبت نام چهاردهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت اینترنتی شروع شده است و این مهلت تا اختتام روز دوشنبه ۶ بهمن ماه ۹۹ ادامه دارد. داوطلبان با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و اسکن مدارک مشروحه می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
پرداخت الکترونیکی مبلغ یک میلیون ریال (۱۰۰ هزار تومان) بوسیله سامانه ثبت نام، تکمیل برگ ثبت نام، ارائه مدرک معتبر که نشان دهنده معدل کل مقطع دیپلم متوسطه باشد همین طور مدرک معتبر که نشان دهنده معدل مقطع کارشناسی رشته های مورد پذیرش باشد و کارت اختتام خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان مرد همچون مدارک مورد نیاز است.
مدرک اختتام و یا معافیت از طرح برای مشمولان طرح نیروی انسانی از دیگر مدارک ثبت نام است. داوطلبانی که مشغول گذراندن طرح نیروی انسانی هستند در صورت قبولی، هنگام ثبت نام در دانشگاه ملزم به ترخیص از طرح هستند.
داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت نمایند. در صورت قبولی ارائه مدرک زبان در هنگام ثبت نام در دانشگاه لازم است در غیر اینصورت قبولی آنها کان لم یکن تلقی خواهد شد. در صورتیکه داوطلب واجد شرایط شرکت در آزمون نباشد مبلغ پرداختی جهت ثبت نام به هیچ وجه قابل استرداد نخواهد بود و در صورت قبولی در آزمون باتوجه به آموزش رایگان، لازم است پذیرفته شدگان همانند سهمیه آزاد برگ تعهد خدمت مربوطه را تکمیل کنند.
فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی باشند، حداکثر سن در زمان ثبت نام آزمون ۲۵ سال تمام باشد (صرفاً متولدین اول دی ماه ۱۳۷۴ و پس از آن)، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و معدل کل دیپلم ۱۸ و بالاتر همچون شرایط ورود به دوره پزشکی بوسیله لیسانس است.
کسانی که خدمت نظام وظیفه آنان حداکثر تا پیش از شروع نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ (زمان ثبت نام بعد از قبولی) به پایان می رسد می توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت نمایند.
در صورتیکه پذیرفته شدگان در آزمون تا زمان ثبت نام کارت اختتام خدمت دریافت نکرده باشند، قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در مورد مکاتبه با سازمان نظام وظیفه و ستاندن مجوز یا مهلت ندارد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در مورد خسارات احتمالی که از این ناحیه به داوطلب وارد می شود ندارد.
دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی و تخصصی (Ph.D) از دانشگاه های سراسری و آزاد و غیره حق شرکت در آزمون را ندارند.
دانشجویان مشمول بخشنامه استعدادهای درخشان در رشته های مورد پذیرش و برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی از بندهای مربوط به معدل معاف هستند.
دانشجویان موضوع بخشنامه استعدادهای درخشان شامل برگزیدگان آزمون سراسری گروه علوم تجربی تا رتبه ۵۰۰ کشوری در آزمون سراسری کنکور (با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور)، دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیادهای علمی دانش آموزی (با معرفی وزارت آموزش و پرورش)، برگزیدگان حائز رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی، جشنواره های خوارزمی (در زمینه علوم پزشکی) با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و گروه غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم، مالکان ابداع یا اختراع ثبت شده با تائید معاونت تحقیقات و فناوری وزارتخانه های مربوطه، دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی و دانشجویان پژوهشگر برجسته به تایید شورای پژوهشی دانشگاه هستند.
دارندگان مدال طلای المپیادهای دانش آموزی از آزمون کتبی معاف هستند و بدون شرکت در آزمون کتبی فقط با شرکت در آزمون مصاحبه و ارزیابی فراشناختی مورد ارزیابی قرار می گیرند. دارندگان مدال های نقره و برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت نمایند و حداقل ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی را احراز کنند. (کسب حداقل نمره حد نصاب آزمون کتبی الزامی است).
متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران باید توجه داشته باشند که کد رهگیری به مدلول تکمیل مدارک نیست. جهت آگاهی از تکمیل بودن و تایید مدارک لازم است باردیگر پس از حداکثر سه روز کاری به سایت مراجعه تا پیام تکمیل مدارک را مشاهده کنند و گرنه اعتراض پس از مهلت پذیرفته نیست.
متقاضی در صورت مشاهده پیام مدارک ناقص است باید سریعا نسبت به رفع نقص اقدام نماید. در غیر این صورت مجاز به شرکت در آزمون نخواهد بود. شرکت کنندگان در آزمون باید حتما فارغ التحصیل شده باشد. کارت دانشجویی، ریز نمرات ترم آخر و غیره پذیرفته نیست.
بر این اساس مدارک به صورت دستی و مراجعه حضوری پس از اتمام مهلت ثبت نام اینترنتی پذیرفته نمی گردد. متقاضی باید برگ ثبت نام را از داخل سایت پرینت کند و به صورت دستی آنرا تکمیل، امضا و عکسدار کند و سپس باردیگر اسکن کرده و به صورت اینترنتی ارسال نماید.
منبع:

1399/10/12
14:34:53
0.0 / 5
647
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog